Maszyny: Famur Famak podpisał umowę z austriacką firmą

1490289020 wywrotnica cierna famur famak

fot: Famur Famak

Wydajność nowego kompleksu to 1500 t materiału na godzinę. Automatyczny przeładunek odbywa się przy użyciu zaprojektowanych, wyprodukowanych, zmontowanych i dostarczonych przez Famur Famak maszyn i urządzeń, m.in. wywrotnicy wagonowej do rozładunku wagonów szerokotorowych (na zdjęciu)

fot: Famur Famak

Famur Famak SA podpisał w czwartek (13 kwietnia) umowę z austriacką firmą Hans Künz GmbH, specjalizującą się w produkcji urządzeń dźwignicowych. Zgodnie z jej postanowieniami spółka zwiększy dla zamawiającego rezerwacje rocznych mocy wytwórczych o 67 proc. w stosunku do roku 2016. Kontrakt zawarto do końca 2020 roku – poinformowała portal górniczy nettg.pl firma Imago PR obsługująca medialnie Famur.

Umowa będzie wykonywana poprzez realizację poszczególnych zamówień w ramach rezerwacji mocy wytwórczych. Kontrakt dopuszcza wykonanie powyższych zleceń w zakładach Famur Famak zlokalizowanych w Unii Europejskiej, po wcześniejszym przeprowadzeniu ich audytu przez Hans Künz GmbH. Umowa została zwarta do 31 grudnia 2020 roku, przy czym strony ustaliły, że po tym czasie uzgodnią warunki dalszej współpracy.

Zgodnie z szacunkami zarządu Famur Famak, do 2020 roku obroty z firmą Hans Künz GmbH przekraczać będą kwotę 50 mln zł rocznie, przy założeniu struktury asortymentowej produkcji porównywalnej z obecną. W 2016 roku przychody ze sprzedaży Famur Famak dla tego kontrahenta wyniosły 30 mln zł.

– Podpisanie umowy o współpracy z Hans Künz GmbH wpisuje się w realizację przyjętej strategii rozwoju naszej spółki na rynkach zagranicznych. Jednocześnie jest potwierdzeniem wysokiej jakości usług oferowanych przez Famur Famak, które cieszą się uznaniem nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Szczególnie cieszy nas fakt, że firma rozwija relacje z dotychczasowymi partnerami, co jest dowodem ich zaufania do nas oraz wysokiej oceny naszych kompetencji – mówi Paweł Majcherkiewicz, wiceprezes zarządu Famur Famak SA. – W tym roku obchodzimy okrągły jubileusz współpracy z firmą Hans Künz GmbH, która została zapoczątkowana 20 lat temu. Nie jest to jednak jedyny zagraniczny klient, który do nas wraca. Podobnie było w przypadku dostawy drugiego węzła przeładunkowego dla odbiorcy ze Słowacji, który został przekazany do eksploatacji w marcu bieżącego roku. Otrzymujemy również dodatkowe zamówienia z największego terminalu przeładunkowego materiałów sypkich w Europie zlokalizowanego w Rotterdamie, gdzie wykonujemy kontrakt na dostawę systemu transportowego. Potwierdza to pozytywną ocenę dla realizacji tego zamówienia, którego zakończenie planowane jest w drugim kwartale 2017 roku – dodaje Paweł Majcherkiewicz.

3 kwietnia 2017 roku Grupa Famur nabyła spółkę Fugo. W ramach tej transakcji Famur Famak SA kupił od Zamet Industry SA 100 proc. udziałów w Fugo.

– Przejęcie Fugo przez Famur Famak jest istotnym uzupełnieniem naszych mocy produkcyjnych – wyjaśnia Paweł Majcherkiewicz. Dobre oceny perspektyw rynku, na którym funkcjonuje Famur Famak, skłoniły nas do poszukiwania dodatkowych mocy produkcyjnych i kompetencji, które wpisywałyby się w profil produkcji naszej spółki. Decyzja o akwizycji Fugo pozwoliła nam zbudować jeszcze lepszą bazę do dalszego rozwoju spółki, a podpisana umowa z naszym austriackim partnerem potwierdza słuszność obranej drogi – dodaje.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.