Marka Orlen zastępuje PGNiG, zamiast PGNiG Obrót Detaliczny będzie myOrlen

1736583385 orlen

fot: Orlen

O zamierzeniach Orlenu piszą media w sobotę 11 stycznia

fot: Orlen

Marka PGNiG zmienia się na Orlen, a nazwa spółki z PGNiG Obrót Detaliczny na myOrlen - poinformował w poniedziałek koncern. Według niego, ujednolicenie marki pozwala na oferowanie klientom zintegrowanych usług energetycznych oraz rozwój platformy cyfrowej Orlen Vitay.

“Marka PGNiG zmienia się w Orlen, a nazwa spółki z PGNiG Obrót Detaliczny na myOrlen“ - ogłosił w poniedziałek koncern. Wyjaśnił jednocześnie, że ujednolicenie marki pozwala na oferowanie klientom zintegrowanych usług energetycznych i rozwój platformy Orlen Vitay w kierunku super-aplikacji.

Marek Balawejder, odpowiadający w zarządzie Orlenu za segment Consumers and Products podkreślił, że platforma Orlen Vitay, która zapewni w jednym miejscu możliwość zarządzania usługami energii, gazu, paliw oraz nowoczesnych rozwiązań dla domu i biznesu to odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów.

Koncern zapewnił, że zmiana marki PGNiG na Orlen i nazwy spółki PGNiG Obrót Detaliczny na myOrlen nie wymaga od dotychczasowych klientów podejmowania żadnych dodatkowych działań - bez zmian pozostają obowiązujące umowy, numery rachunków bankowych, sposoby płatności, faktury wystawione przed zmianą nazwy, kanały kontaktu oraz lokalizacje Biur Obsługi Klienta, które będą funkcjonować pod marką Orlen.

Jak zapowiedział koncern, w związku z wdrażanymi zmianami 27 stycznia ruszy strona internetowa myorlen.pl, gdzie znajdą się “wszystkie kluczowe informacje“, natomiast 28 stycznia rozpocznie się kampania informacyjna, w tym mailingowa, skierowana do klientów oraz w mediach, także społecznościowych.

Koncern przypomniał, że myOrlen sp. z o.o. - dawniej PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. należy do Grupy Orlen od kilku lat. Podkreślił przy tym, że wprowadzane ujednolicenie marki oraz zmiana nazwy spółki “to naturalny kierunek rozwoju“.

Koncern zwrócił uwagę, że Orlen jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek z ponad 25-letnią historią. Zaznaczył jednocześnie, że marka ta coraz częściej kojarzona jest przez klientów indywidualnych nie tylko ze stacjami paliw, ale także z szeroko rozumianymi usługami energetycznymi.

Orlen i jego spółki zależne to multienergetyczny koncern, który posiada rafinerie w Polsce, Czechach i na Litwie, oraz sieć stacji paliw, w tym także w Niemczech, na Słowacji, Węgrzech i w Austrii. Rozwija również segment wydobywczy ropy naftowej i gazu ziemnego, segment petrochemiczny, a także energetyczny, w tym z odnawialnych źródeł energii. Planuje też rozwój energetyki jądrowej opartej na małych modułowych reaktorach SMR.

Przejęcie PGNiG przez Grupę Orlen w ramach budowy multienergetycznego koncernu nastąpiło w listopadzie 2022 r.

Dotychczasowy PGNiG Obrót Detaliczny, którego nazwa zmienia się obecnie na myOrlen, to podmiot, zajmujący się sprzedażą gazu ziemnego w Polsce. Z usług spółki korzystają zarówno klienci indywidualni, jak również małe, średnie i duże przedsiębiorstwa.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Resort finansów zapowiada likwidację ulgi na internet

Ministerstwo Finansów planuje likwidację ulgi na internet - wynika z informacji opublikowanej w czwartek na stronach kancelarii premiera. Zwiększona zostanie za to kwota ulgi z tytułu krwiodawstwa.

1709131158 1glownepellet

Wzrost cen pelletu to efekt problemów systemowych, a nie praktyk ograniczających konkurencję

Głównym powodem podwyżek cen pelletu jest rosnąca popularność pieców na to paliwo przy jednoczesnym ograniczeniu podaży - ocenił w czwartek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Analizy nie wykazały niedozwolonych prawem praktyk, które miałyby ograniczać konkurencję na rynku.

Transformacja Wielkiego Pieca Huty Pokój w Rudzie Śląskiej. Na jakim etapie są prace i kiedy otwarcie?

Realizacja projektu „Wielki Piec Huty Pokój - Centrum Transformacji w Rudzie Śląskiej” realizowana jest zgodnie z harmonogramem i minęła półmetek już kilka miesięcy temu – mówi w rozmowie z portalem netTG.pl Adam Kowalski, koordynator projektu. Większość kluczowych robót budowlanych i konserwatorskich powinna zostać zakończona do końca 2026 roku. Otwarcie obiektu dla publiczności planowane jest w połowie 2027 roku, choć dokładna data zależy od postępu prac wykończeniowych, wyposażenia i testów.

Nocna Szychta z wąskotorówką w ostatni weekend wakacji

Już w piątek 28 sierpnia o 19:20 rozpocznie się Nocna Szychta, czyli wieczorno-nocna przejażdżka koleją wąskotorową. W ostatni weekend wakacji innych atrakcji, które przygotowały Górnośląskie Koleje Wąskotorowe też nie zabraknie.