Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.45 PLN (-1.56%)

KGHM Polska Miedź S.A.

350.60 PLN (-0.13%)

ORLEN S.A.

144.92 PLN (+0.64%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.69 PLN (-2.06%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.59 PLN (-0.72%)

Enea S.A.

21.40 PLN (-1.38%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.40 PLN (-1.89%)

Złoto

4 707.72 USD (-0.89%)

Srebro

85.15 USD (-2.12%)

Ropa naftowa

106.48 USD (+2.08%)

Gaz ziemny

2.92 USD (-0.14%)

Miedź

6.46 USD (-0.48%)

Węgiel kamienny

114.75 USD (+2.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.45 PLN (-1.56%)

KGHM Polska Miedź S.A.

350.60 PLN (-0.13%)

ORLEN S.A.

144.92 PLN (+0.64%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.69 PLN (-2.06%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.59 PLN (-0.72%)

Enea S.A.

21.40 PLN (-1.38%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.40 PLN (-1.89%)

Złoto

4 707.72 USD (-0.89%)

Srebro

85.15 USD (-2.12%)

Ropa naftowa

106.48 USD (+2.08%)

Gaz ziemny

2.92 USD (-0.14%)

Miedź

6.46 USD (-0.48%)

Węgiel kamienny

114.75 USD (+2.00%)

Lotos: awaria w gdańskiej rafinerii bez negatywnych skutków dla środowiska

1540419344 lotos rafineria

fot: Lotos

Polska jest jednym z największych na świecie dostawców wodoru przemysłowego (na zdj. instalacja projektu Hestor w gdańskiej rafinerii Lotos)

fot: Lotos

Jak poinformowali przedstawiciele Lotosu, 16 stycznia, około godziny 23.00 z powodu awarii na instalacji koksowania (DCU) do otoczenia przedostały się węglowodory z zawartością związków siarki. Służby ratownicze Lotos Straż ogłosiły alarm chemiczny i prewencyjnie zamknęły część terenu zakładu. Jak zapewniają przedstawiciele spółki, nie odnotowano negatywnych skutków dla środowiska, nikt nie został poszkodowany.

"Stacje monitoringu rozmieszczone wokół zakładu nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Instalacja DCU została zatrzymana. Przystąpiono do niezbędnych napraw. Po konsultacjach z obsługą instalacji, około godziny 0.50, zakończono alarm oraz interwencję zakładowej straży pożarnej. Rejon instalacji EFRA prewencyjnie pozostaje zamknięty. Służby prowadzą stały nadzór i badania jakości powietrza w otoczeniu instalacji. Równolegle powołana zostanie specjalna komisja, która wyjaśni okoliczności zdarzenia" - można przeczytać w komunikacie społ Lotosu, do którego 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Apartamenty inwestycyjne – na co zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości

Myślisz o bezpiecznym ulokowaniu nadwyżek finansowych, które pozwoli Ci budować portfel aktywów na długie lata. Wybór odpowiedniego lokalu wymaga jednak chłodnej kalkulacji oraz głębokiej analizy dostępnych na rynku ofert deweloperskich. Dobrze przemyślany zakup nieruchomości potrafi przynieść ogromną satysfakcję i poczucie stabilizacji, jeśli tylko podejdziesz do całego procesu z odpowiednią wiedzą. Skupienie się na detalach technicznych oraz prawnych pozwoli ci uniknąć niepotrzebnego stresu w przyszłości.

Wzrosty cen gazu w Europie nie ustają

Ceny gazu w Europie rosną kolejny dzień w reakcji na wątpliwości prezydenta USA Donalda Trumpa co do zawieszenia broni z Iranem - informują maklerzy.

Najwięcej wypadków nadal w kopalniach węgla kamiennego

Eksperci z WUG policzyli, że polskim górnictwie, w latach 2021-2025, odnotowano łącznie 10 694 wypadki, w tym 98 śmiertelnych. Dane o bezpieczeństwie w polskim górnictwie przynosi najnowsza „Ocena stanu bezpieczeństwa pracy, ratownictwa górniczego oraz bezpieczeństwa powszechnego w związku z działalnością górniczo-geologiczną w 2025 r." - raport opublikowany przez Wyższy Urząd Górniczy.

Znamy laureatów katowickiego konkursu „Kopalnia Start-upów”

PortableGrid One z pomysłem na urządzenie do uruchamiania i weryfikowania liczników energii w warunkach terenowych, zwyciężyło w VI edycji katowickiego konkursu „Kopalnia Start-upów”. 11 maja odbył się finałowy Demo Day, w którym wzięło udział dziesięć finałowych zespołów.