Lekkie spadki na Wall Street

fot: ARC

Na zamknięciu sesji Dow Jones Industrial zwyżkował o 1,26 proc. do 14 075,37 pkt.

fot: ARC

Czwartkowa (12 maja) sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się lekkimi spadkami dwóch z trzech głównych indeksów. Zniżkowały m.in. spółki technologiczne, notowania Apple zamknęły się najniżej od czerwca 2014 roku.

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,05 proc. i wyniósł 17 720,50 pkt. S&P 500 spadł o 0,02 proc. i wyniósł 2 064,11 pkt. Nasdaq Comp. zniżkował o 0,49 proc. do 4 737,33 pkt.

Na notowania Nasdaq najbardziej negatywny wpływ miał zniżkujący kurs akcji Apple. Kurs akcji producenta iPhonów kontynuował tym samym spadki notowane od blisko miesiąca. Od lokalnego szczytu z połowy kwietnia stracił on już blisko 20 proc., a przecena akcji spółki nabrała tempa po publikacji słabszych od oczekiwań wyników kwartalnych, które wskazały na pierwszy spadek sprzedaży spółki od trzynastu lat.

W wyniku spadków kursu akcji Apple, jego kapitalizacja, do tej pory najwyższa spośród wszystkich spółek notowanych na Wall Street, spadła w trakcie czwartkowej sesji na drugie miejsce w tym zestawieniu, poniżej kapitalizacji Alphabet, właściciela m.in. Google.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

W maju codzienne zakupy zdrożały średnio o 3,4 proc.

Analiza blisko 90 tys. cen detalicznych wykazała, że w maju br. codzienne zakupy w sklepach zdrożały średnio o 3,4 proc. - podano w raporcie, autorstwa UCE Research i Uniwersytetów WSB Merito. W kwietniu ten wzrost wynosił 3,7 proc., a w marcu - 3,8 proc.

Przy rejestracji używanego auta nie trzeba już pokazywać tablic w urzędzie

W środę weszły w życie przepisy, dzięki którym przy rejestracji używanego auta nie trzeba już zdejmować tablic rejestracyjnych, po to, by pokazać je w urzędzie - poinformował minister infrastruktury Dariusz Klimczak. Zamiast tego, od tej pory wystarczy złożyć oświadczenie o tym, że tablice są w dobrym stanie.

Koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków zamierza dalej działać po wygaśnięciu koncesji

Spółka Stalexport Autostrady, czyli właściciel koncesjonariusza autostrady A4 Katowice - Kraków, zamierza dalej działać po wygaśnięciu koncesji w przyszłym roku. Chce bazować na dotychczasowym doświadczeniu w zarządzaniu infrastrukturą - wynika z wtorkowej informacji.

Państwowy gigant powołał do rady nadzorczej dwóch nowych członków

Obradujące we wtorek w Płocku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Orlenu powołało do rady nadzorczej, na wniosek Skarbu Państwa, prezesa KGHM Polska Miedź Remigiusza Paszkiewicza i Marcina Siudy, dyrektora pionu finansów w Polskim Holdingu Hotelowym. Po tych głosowaniach obrady się zakończyły.