Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.60 PLN (-0.91%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.50 PLN (+4.10%)

ORLEN S.A.

133.94 PLN (+1.47%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.13 PLN (+6.00%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.80 PLN (+6.04%)

Enea S.A.

26.28 PLN (+5.12%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.70 PLN (-0.88%)

Złoto

4 679.70 USD (0.00%)

Srebro

72.92 USD (0.00%)

Ropa naftowa

109.03 USD (+8.27%)

Gaz ziemny

2.80 USD (0.00%)

Miedź

5.58 USD (0.00%)

Węgiel kamienny

121.95 USD (-0.73%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.60 PLN (-0.91%)

KGHM Polska Miedź S.A.

284.50 PLN (+4.10%)

ORLEN S.A.

133.94 PLN (+1.47%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

11.13 PLN (+6.00%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.80 PLN (+6.04%)

Enea S.A.

26.28 PLN (+5.12%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.70 PLN (-0.88%)

Złoto

4 679.70 USD (0.00%)

Srebro

72.92 USD (0.00%)

Ropa naftowa

109.03 USD (+8.27%)

Gaz ziemny

2.80 USD (0.00%)

Miedź

5.58 USD (0.00%)

Węgiel kamienny

121.95 USD (-0.73%)

KW: trwają prace nad programem restrukturyzacji

fot: Jarosław Galusek/ARC

Pierwszą kopalnią Kompanii Węglowej, w której rozpoczęto alokacje była kopalnia Piekary

fot: Jarosław Galusek/ARC

W Kompanii Węglowej trwają prace nad przygotowaniem programu restrukturyzacji spółki na lata 2013-15. Opracowanie programu jest jednym z najważniejszych zadań stojących przed zarządem KW, który od 16 września, po rezygnacji Joanny Strzelec-Łobodzińskiej i odwołaniu Wojciecha Kotlarka pracuje w okrojonym składzie.

W programie restrukturyzacji założono optymalne wykorzystanie zatrudnionych w spółce pracowników. W tym celu przewidziano ich alokację pomiędzy poszczególnymi kopalniami.

- Program obejmować będzie również restrukturyzację zatrudnienia w grupie pracowników administracyjnych w centrali Kompanii, kopalniach i zakładach spółki. Omówieniu tych spraw poświęcone były narady z dyrektorami kopalń oraz Radą Pracowników, które odbyły się 24 i 26 września tego roku - powiedział Piotr Rykala, wiceprezes Kompanii Węglowej.

Pierwszą kopalnią Kompanii Węglowej, w której rozpoczęto alokacje była kopalnia Piekary. 1 sierpnia 100 - osobowa grupa pracowników z tej kopalni rozpoczęła pracę w kopalni Bobrek-Centrum. Byli to pracownicy oddziałów robot przygotowawczych, na których pracę nie było zapotrzebowania w kopalni Piekary. Podobna zasada stosowana będzie przy podejmowaniu decyzji o kolejnych alokacjach. Jeżeli w którejś kopalń sczerpie się złoże lub jej warunki geologiczno-górnicze nie pozwolą na harmonijną eksploatację, pracownicy tego zakładu wykorzystywani będą w innych kopalniach spółki.

Natomiast zmniejszenie zatrudnienia w kopalniach Kompanii Węglowej zostanie uzyskane w związku z odejściami na emerytury. Dla osób decydujących się na skorzystanie za świadczenia emerytalnego przewidziane są zachęty.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Scenariusz drastycznych wzrostów cen ropy staje się realny

Przy utrzymującej się blokadzie Ormuzu i wyczerpywaniu rezerw strategicznych, realny staje się scenariusz drastycznych wzrostów cen ropy, co dla polskiego kierowcy może oznaczać, że olej napędowy będzie kosztować ponad 10 zł za litr - uważa Michał Stajniak z XTB.

Czas przejazdu pociągu z Warszawy do Rijeki skróci się o godzinę

Wakacyjny pociąg PKP Intercity z Warszawy do Rijeki w tym roku pokona trasę o godzinę szybciej niż przed rokiem - powiedział minister infrastruktury Dariusz Klimczak. Oznacza to, że podróż z Polski do Chorwacji zajmie ok. 18 godzin.

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne. Każdy może usiąść do stołu

Jak co roku Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne bez Samotności to wyjątkowa okazja, szczególnie dla osób samotnych, by spędzić ten świąteczny czas w towarzystwie innych. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy z powodów życiowych, materialnych czy rodzinnych nie mogą celebrować Wielkanocy w gronie najbliższych. Śniadanie odbędzie się 5 kwietnia w MCK w Katowicach.

Sektor energetyczny przyspiesza wdrażanie rozwiązań AI

Nieautoryzowane wykorzystanie sztucznej inteligencji staje się jednym z głównych zagrożeń dla bezpieczeństwa firm, także w sektorze energetycznym. Z raportów wynika, że nawet 47 proc. użytkowników korzysta z narzędzi AI poza kontrolą działów IT, co zwiększa ryzyko wycieku danych i cyberataków. W branży infrastruktury krytycznej skutki takich działań mogą mieć charakter systemowy.