KW: rzecznik potwierdza - Bogusław Oleksy zrezygnował

fot: Jarosław Galusek/ARC

Bogusław Oleksy obecnie zajmuje stanowisko wiceprezesa w Węglokoksie

fot: Jarosław Galusek/ARC

Jak informowaliśmy na portalu górniczym nettg.pl Kompania Węglowa ogłosiła konkurs na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych. Od 1 stycznia miał je objąć Bogusław Oleksy, który ostatecznie zrezygnował. Jego decyzję potwierdził w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl Zbigniew Madej, rzecznik prasowy Kompanii.

- Pan Bogusław Oleksy złożył rezygnacje na ręce przewodniczącego rady nadzorczej - powiedział rzecznik.

Przypomnijmy, że w październiku wiceprezesi Kompanii Węglowej Ewa Malek-Piotrowska oraz Zbigniew Paprotny złożyli dymisje. Swoje obowiązki mieli pełnić do końca 2012 r. W tym czasie Kompania ogłosiła konkurs na członków zarządu. W toku rozmów kwalifikacyjnych rada nadzorcza KW wybrała kandydatury Wojciecha Kotlarka oraz Bogusława Oleksego. Swoje urzędowanie nowi wiceprezesi mieli rozpocząć od początku 2013 r. Bogusław Oleksy podjął jednak decyzję o rezygnacji z objęcia fotela wiceprezesa w Kompanii. Z tego też powodu spółka ogłosiła konkurs na to stanowisko.

Bogusław Oleksy obecnie zajmuje stanowisko wiceprezesa w Węglokoksie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Minister energii: Pomimo upału system elektroenergetyczny pracuje stabilnie i bezpiecznie

Mimo utrzymujących się wysokich temperatur krajowy system elektroenergetyczny pracuje stabilnie i bezpiecznie - zapewnił w piątek, 26 czerwca 2026 r., minister energii Miłosz Motyka. Dodał, że sytuacja nie wymaga wprowadzania stopni zasilania.

Nożownik w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Ma 19 lat, był pod wpływem narkotyków

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się w piątek 26 czerwca konferencja dotycząca brutalnego ataku nożownika. W czwartek wieczorem 19-latek wszedł na jeden ze szpitalnych oddziałów i zaatakował nożem cztery osoby. Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa więcej niż jednej osoby na terenie szpitala

COP Oferta Lato 20260626 AL 15

Buch – jak gorąco! Koleje Śląskie stawiają na bezpieczeństwo w trakcie upałów

Razem z nadciągającą falą upałów rośnie ryzyko awarii infrastruktury kolejowej, a co za tym idzie – utrudnień w kursowaniu pociągów. Koleje Śląskie są gotowe na wysokie temperatury – pojazdy przewoźnika przeszły dodatkowe przeglądy klimatyzacji, a w przypadku ewentualnych długotrwałych postojów, wsparcie zapewni Ochotnicza Straż Pożarna, w ramach unikatowej w skali kraju współpracy. 

Konferencja związkowców pod siedzibą JSW. Zarząd odpowiada i zapowiada program naprawczy

Sytuacja finansowa JSW była tematem konferencji zorganizowanej w piątek 26 czerwca pod siedzibą spółki przez reprezentatywne związki zawodowe. W odpowiedzi na stanowisko strony społecznej zarząd spółki zapewnił, że priorytetem pozostaje utrzymanie płynności finansowej oraz ochrona miejsc pracy.