KSGiE NSZZ Solidarność: Jarosław Grzesik nowym przewodniczącym

fot: Tadeusz Kordula

Kandydaturę Jarosława Grzesika (pierwszy z prawej) poparło 59 z 60 delegatów, co oznacza, że na funkcję przewodniczącego KSGIE NSZZ Solidarność został wybrany niemal jednogłośnie

fot: Tadeusz Kordula

+8 Zobacz galerię

Galeria
(11 zdjęć)

Jarosław Grzesik prawie jednogłośnie został wybrany przewodniczącym Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność". Zastąpił na tym staniowisku Kazimierza Grajcarka.

Wybory odbywały się w drugim dniu VIII Kongres Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność", który w dniach 26-27 czerwca zebrał sie w Wieliczce. Kandydaturę Jarosława Grzesika poparło 59 z 60 delegatów, co oznacza, że na funkcję przewodniczącego został wybrany niemal jednogłośnie. Uczestnicy kongresu podziękowali również Kazimierzowi Grajcarkowi, który pełnił funkcję przewodniczącego KSGIE NSZZ Solidarność w poprzednich latach.

Jarosław Grzesik ma wykształcenie wyższe ekonomiczne. Jest też technikiem górnikiem o specjalności techniczna eksploatacja złóż. Związany z kopalnią Bobrek-Centrum (obecnie Bobrek-Piekary). Wcześniej był Szefem Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność. Na stanowisku szefa górniczej "S" zastąpił Dominika Kolorza w 2011 r.

W galerii: msza św. i obrady VIII Kongresu Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność", Wieliczka, wtorek-środa 26-27 czerwca 2018 r. (zdjęcia Tadeusz Kordula)

 

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Silny wstrząs w kopalni Lubin. W strefie zagrożenia przebywało 20 górników

W sobotę Zakładach Górniczych Lubin (KGHM) doszło do silnego wstrząsu. Jeden z górników został przysypany w kabinie maszyny górniczej. Ratownikom udało się do niego dotrzeć po kilku godzinach.

Mocno zakołysała się ziemia – to wstrząs, czy tąpniecie? Znamy odpowiedź

W latach 2021-2025 w polskim górnictwie podziemnym miało miejsce 16 tąpnięć wskutek zaistnienia wstrząsów górotworu. W ich wyniku doszło do 19 wypadków śmiertelnych.

Paulina Hennig-Kloska: Energia z morskich wiatraków obniży średnią cenę prądu w Polsce

Energia elektryczna produkowana przez morskie farmy wiatrowe będzie stabilizować średnią krajową cenę energii na niższym niż dotychczas poziomie - oceniła ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

Kolejny wiadukt w Katowicach do remontu. Miasto ogłosiło przetarg

Samorządowa spółka Katowickie Inwestycje zamawia remont wiaduktu drogowo-tramwajowego w ciągu ul. 1 Maja nad Aleją Murckowską, czyli drogą krajową nr 86. Miejski remont ma być skoordynowany z inwestycją PKP Polskich Linii Kolejowych dot. równoległego wiaduktu kolejowego nad DK86.