fot: Maciej Dorosiński
Minister Elżbieta Bieńkowska przypomniała, że priorytetami wsparcia w ramach przyszłej perspektywy unijnej będą m.in. inwestycje dotyczące energetyki i transportu publicznego oraz zadania łączące naukę i biznes
fot: Maciej Dorosiński
Kraków Główny będzie pierwszym podziemnym dworcem kolejowym w Polsce i jednym z najnowocześniejszych węzłów komunikacyjnych w kraju. Jego budowa została wsparta z Programu Infrastruktura i Środowisko kwotą 64 mln zł - informuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
- Krakowski dworzec jest kolejną tak dużą inwestycją, zrealizowaną dzięki unijnemu współfinansowaniu. Również dworce w Gdyni i Wrocławiu gruntowanie zmodernizowano z pomocą funduszy z programu Infrastruktura i Środowisko. Z odnowionych dworców wkrótce będą mogli korzystać także mieszkańcy Bydgoszczy i Szczecina. Liczę na to, że w coraz większej liczbie obiektów w Polsce będą wdrażane takie standardy obsługi podróżnych, jak tu w Krakowie - stwierdziła wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska podczas oficjalnej inauguracji budowy dworca w Krakowie 14 lutego.
Minister przypomniała również, że od 2010 r. realizowany jest przez PKP SA program modernizacji 96 dworców kolejowych w całym kraju.