Koronawirus: PERN zgłosił udział do programu szczepień przeciwko COVID-19, który ma być realizowany w zakładach pracy

fot: Krystian Krawczyk

Zatrudniająca blisko 40 tys. osób Polska Grupa Górnicza była jednym z pierwszych pracodawców, którzy zgłosili akces do rządowego projektu szczepień przeciw COVID-19 w zakładach pracy

fot: Krystian Krawczyk

PERN zgłosił udział do programu szczepień przeciwko COVID-19, który ma być realizowany w zakładach pracy. Spółka zapewnia, że jako podmiot odpowiedzialny za infrastrukturę krytyczną, robi wszystko, aby jej pracownicy mogli skorzystać z dodatkowej ochrony przed koronawirusem.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka PERN Katarzyna Krasińska, zaszczepienie załogi tej spółki przeciwko COVID-19 będzie kolejnym elementem szeregu zabezpieczeń sanitarnych, które wdrożono tam już wcześniej, minimalizując ryzyko zakażenia wśród pracowników.

Chcielibyśmy, aby z możliwości szczepienia skorzystali wszyscy chętni pracownicy Grupy PERN oraz ich rodziny. W tym momencie zainteresowanie programem jest bardzo duże. Dziś zgłosiliśmy nasz udział w tym programie do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa - przekazała we wtorek PAP Krasińska. Jak podała, aktualnie w Grupie PERN pracuje 2517 osób na podstawie umów o pracę.

Rzeczniczka PERN podkreśliła, że spółka ta, jako firma odpowiedzialna za infrastrukturę krytyczną, robi wszystko, aby jej pracownicy mogli skorzystać z dodatkowej ochrony przed koronawirusem. Dodała, iż o szczepienie przeciwko COVID-19 mogą wnioskować wszyscy pracownicy, niezależnie od rodzaju umowy wiążącej ich z PERN. Wyjaśniła jednocześnie, iż szczepienia te będą odbywały się w punktach szczepień uzgodnionych z dostawcami opieki medycznej, z którymi spółka współpracuje.

Krasińska przypomniała, że już wcześniej, w ramach przeciwdziałania pandemii COVID-19, PERN wprowadził zakup maseczek, żeli dezynfekcyjnych czy specjalnych urządzeń do oczyszczania powietrza w przestrzeniach, gdzie musi przebywać więcej osób. Mamy opracowane specjalne procedury na wypadek choćby potencjalnego kontaktu z osobą zakażoną i stale prowadzimy w mediach wewnętrznych kampanię informacyjno-edukacyjną - zaznaczyła rzeczniczka PERN.

PERN to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, odpowiadający m.in. za tłoczenie rurociągami ropy naftowej do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz za magazynowanie w bazach na terenie kraju, zarówno surowca, jak i paliw płynnych. Spółka świadczy też usługi transportu paliw, w tym benzyny, oleju napędowego i opałowego. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.