Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 733.10 USD (+0.59%)

Srebro

86.30 USD (+7.98%)

Ropa naftowa

104.23 USD (+0.08%)

Gaz ziemny

2.91 USD (+5.17%)

Miedź

6.47 USD (+3.40%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 733.10 USD (+0.59%)

Srebro

86.30 USD (+7.98%)

Ropa naftowa

104.23 USD (+0.08%)

Gaz ziemny

2.91 USD (+5.17%)

Miedź

6.47 USD (+3.40%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

W Grodzie Kraka rozpoczęło się spotkanie ekspertów z zakresu bhp

fot: Jacek Madeja/ARC

Konferencja rozpoczęła się o godz. 10.00 w Centrum Dydaktyki AGH i jest skierowana do naukowców, inspektorów oraz specjalistów z zakresu bhp

fot: Jacek Madeja/ARC

Konferencja pt. „Bezpieczeństwo pracy – edukacja i dobre praktyki” rozpoczęła się dzisiaj, 29 września, w Krakowie. Jest ona organizowana z okazji 25-lecia kształcenia na studiach podyplomowych Bezpieczeństwo i Higiena Pracy na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej.

Konferencja skierowana jest do naukowców, inspektorów oraz specjalistów z zakresu bhp. Ma być płaszczyzną wymiany osiągnięć naukowych i doświadczeń pomiędzy środowiskiem naukowym oraz praktykami z branży bhp. Zostaną na niej poruszane zagadnienia związane z kształceniem i szkoleniami w zakresie bhp, formalnoprawnymi aspektami bezpieczeństwa, zagrożeniami w środowisku pracy, ryzykiem i zarządzaniem bezpieczeństwem, zdrowiem i bezpieczeństwem psychicznym pracowników, kulturą bezpieczeństwa pracy, środkami ochronnymi oraz bezpieczeństwem techniczno-środowiskowym. 

Konferencja rozpoczęła się o godz. 10.00 w Centrum Dydaktyki AGH (pawilon U2, ul. Reymonta 7). W sesji inauguracyjnej swoje referaty przedstawią prof. Zbigniew Burtan z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Andrzej Pakura z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Katowicach, Leszek Rymarowicz ze Stowarzyszenia Inspektorów Pracy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Bartosz Gaca z Departamentu Prewencji i Rehabilitacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W dalszej części obrad głos zabiorą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Politechniki Śląskiej, Państwowej Inspekcji Pracy, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie. W sumie w czasie trzech sesji będzie można wysłuchać blisko 30 wystąpień. Obrady potrwają do ok. godz. 19.00. Potem odbędzie się spotkanie koleżeńskie.

Organizatorami konferencji są Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie - Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami - Katedra Inżynierii Górniczej i Bezpieczeństwa Pracy, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział w Krakowie oraz Fundacja Nauka i Tradycje Górnicze.

Komitetowi organizacyjnemu szefuje prof. Zbigniew Burtan, kierownik Katedry Inżynierii Górniczej i Bezpieczeństwa Pracy. Natomiast przewodniczącym komitetu naukowego jest prof. Marek Cała, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH.

Honorowy patronat nad konferencją objęli m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz rektor AGH prof. Jerzy Lis. W gronie patronów medialnych są redakcje portalu netTG.pl Gospodarka-Ludzie oraz Trybuny Górniczej. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Prezydent podpisał nowelę umożliwiającą pożyczki z ARP dla JSW i Azotów

Prezydent Karol Nawrocki podpisał nowelizację ustawy o systemie instytucji rozwoju, której celem jest umożliwienie Agencji Rozwoju Przemysłu udzielania pożyczek przedsiębiorstwom górniczym i innym spółkom o istotnym znaczeniu dla gospodarki, w tym JSW i Azotom.

Na Bałtyku rozpoczęto instalację fundamentów turbin na farmie wiatrowej Baltica 2

Na Morzu Bałtyckim rozpoczęto instalację monopali pod turbiny morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 - poinformowali w poniedziałek w Gdańsku przedstawiciele PGE i Orsted. Zainstalowanych zostanie 111 monopali - pod 107 turbin wiatrowych i cztery morskie stacje elektroenergetyczne.

Związkowcy chcieli oddać petycję w sprawie Zielonego Ładu, nikogo nie zastali. „Tak pracują wybrańcy narodu”

W poniedziałek, 11 maja, przedstawiciele związków zawodowych odwiedzili biura senatorów ze Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Związkowcy chcieli przekonać w ten sposób parlamentarzystów do poparcia prezydenckiego wniosku dotyczącego przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie Zielonego Ładu. - To referendum nie dotyczy tylko Śląska. Ono tak naprawdę dotyczy całej Polski, wszystkich Polaków, bo to, jak się ono zakończy, będzie miało wpływ na przyszłość naszą, naszych dzieci i naszych wnuków - przekonywał w Katowicach Rafał Jedwabny, szef WZZ Sierpnia 80 w PGG.

Elastyczność i wolność w sercu nowoczesnego miasta – czy mieszkania na wynajem w abonamencie to dobry pomysł?

Współczesny styl życia w dynamicznym otoczeniu wymaga od nas niezwykłej mobilności oraz umiejętności szybkiego adaptowania się do ciągle zmieniających się warunków rynkowych. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych zobowiązań na rzecz rozwiązań, które pozwalają zachować pełną niezależność bez konieczności wiązania się długoletnimi kredytami hipotecznymi. Wybór odpowiedniego miejsca do życia staje się zatem deklaracją naszych priorytetów, gdzie komfort oraz bliskość centrum grają zazwyczaj pierwsze i najważniejsze skrzypce w codziennym grafiku.