Kolej: zderzenie pociągów w Niemczech, dwie ofiary, wielu rannych

1525770068 lint pociag brb db

fot: BRB - DB

Regionalny wahadłowy skład Coradia Lint 41 (na zdj.) bawarskich kolei regionalnych zderzył się z manewrową lokomotywą spalinową w pobliżu stacji Aichach

fot: BRB - DB

Co najmniej dwie osoby zginęły, a 14 zostało rannych w zderzeniu dwóch pociągów w Niemczech. Deutsche Bahn informuje, że część poszkodowanych odniosła poważne obrażenia.

Do zderzenia pociągów pasażerskiego z towarowym doszło w poniedziałek, 7 maja, o godzinie 21.20 w pobliżu stacji Aichach w Bawarii.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zginęły dwie osoby – maszynista pociągu osobowego i jedna z pasażerek. Maszynista prowadzący pociąg towarowy nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń.

Rannych transportowano do szpitali między innymi śmigłowcami.

Uczestniczący w wypadku pociąg pasażerski obsługiwał regionalne połączenie Ingolstadt - Augsburg. Ruch na tej trasie jest zablokowany. Zapewniono zastępczą komunikację autobusową.

"Policja kryminalna w Augsburgu rozpoczęła dochodzenie ws. przyczyn kolizji" - podaje na swej stronie internetowej dziennik "Süddeutsche Zeitung".

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wyjątkowa wystawa w Bieruniu. Odkryj fascynujące tajemnice KWK Piast

Na rynku w Bieruniu stanęła plenerowa wystawa „Bieruńsko gruba. Moje miejsce na ziemi”. Ekspozycja, którą można oglądać od 20 czerwca, przedstawia historię KWK Piast oraz losy lokalnej społeczności związanej z zakładem. Prezentowane są na niej materiały archiwalne oraz fotografie autorstwa Tomasza Liboski.

Jacek Korski: Pamiątka z przeszłości, czyli historia niezwykła pewnego kombajnu

W poniedziałek 15 czerwca miałem okazję obserwować pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu otwarcie i penetrację na zasadach akcji ratowniczej wyrobiska, w którym przypuszczano, że znajduje się prototypowy kombajn ścianowy KDS-1. Na zasadach akcji ratowniczej, bo tak stanowią przepisy górnicze. Takie działanie miało kilka pozytywów - pisze Jacek Korski.

Gotowi na wielką metropolię?

Czescy samorządowcy nalegają na szybkie powołanie do życia metropolii, która połączyłaby Katowice z Ostrawą. Ogłosili to podczas dorocznego, XXXII Spotkania Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbyło się w ub. tygodniu w ostrawskim magistracie.

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.