KHW: wybór przypieczętowany

fot: Maciej Dorosiński

Pracownicy wybierają czterech członków do dziesięcioosobowej rady

fot: Maciej Dorosiński

Komisja wyborcza Katowickiego Holdingu Węglowego potwierdziła na dzisiejszym posiedzeniu ważność - przeprowadzonych 8 marca w zakładach spółki - wyborów członków rady nadzorczej VIII kadencji, wybieranych przez pracowników tej firmy. Komisja ogłosiła, że członkami tego gremium zostali: Mirosław Dryła, Tomasz L. Knap, Marek Matuszak i Krystyna Wierzba.

Mirosław Dryła ma 55 lat. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Z górnictwem związany od 30 lat, tj. od podjęcia pracy w kopalni Wieczorek. W tym zakładzie przeszedł różne szczeble zarządzania po stanowisko zastępcy dyrektora ds. administracyjno-pracowniczych. Obecnie jest pracownikiem biura zarządu KHW SA. Entuzjasta żużla i tenisa.

Tomasz Lechosław Knap ma 43 lata. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, specjalista w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw. Z górnictwem związany od 1995 roku. Przez 17 lat pracował w służbach ekonomiczno-finansowych i technicznych kopalni Wesoła. W latach 2010-11 zajmował się zagadnieniami normowo-płacowymi w kopalni Wieczorek. Obecnie pracuje nadal w KWK Mysłowice-Wesoła.

Marek Matuszak ma 46 lat. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej i Politechniki Częstochowskiej. Specjalista z zakresu prawa, wyceny nieruchomości, rachunkowości i finansów. Z górnictwem związany od 24 lat, z czego 14 w Działach Automatyki i Łączności oraz Przekształceń Strukturalnych kopalni Murcki-Staszic. Od 10 lat pracuje w Dziale Nadzoru Zarządzania Aktywami Pozaprodukcyjnymi w biurze zarządu KHW. Pasjonat kina i żeglarstwa.

Krystyna Wierzba ma 56 lat. Absolwentka Politechniki Śląskiej, gdzie ukończyła studia w zakresie przeróbki kopalin. W roku 1981 rozpoczęła pracę w kopalni Wujek: zrazu w niższym, a następnie średnim dozorze w tamtejszym zakładzie przeróbki węgla. Począwszy od 1990 roku pracowała w Dziale Zbytu tej kopalni, po czym przez 11 lat pełniła funkcję głównego specjalisty ds. marketingu, sprzedaży i windykacji należności. Obecnie, pozostając w Wujku, jest pracownicą biura zarządu KHW. Ongi koszykarka, dziś zagorzały kibic tej dyscypliny sportu. Zaangażowana w działalność na rzecz niepełnosprawnych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów.