KGHM ponownie z prestiżową nagrodą. Jest wśród najlepszych

1755622076 szyb

fot: KGHM

KGHM planuje w 2025 r. przeznaczyć na inwestycje 3,8 mld zł

fot: KGHM

Już po raz 15. KGHM Polska Miedź zdobyła prestiżową nagrodę „The Best of The Best” w organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków konkursie The Best Annual Report.

– Jako spółka z WIG20 przykładamy szczególną wagę do jakości i transparentności naszej komunikacji z rynkiem. Uznanie, z jakim od 15 lat spotykają się raporty finansowe KGHM, to potwierdzenie naszego nieustającego zaangażowania na rzecz dialogu z ich odbiorcami, nie tylko uczestnikami rynku finansowego – powiedział Piotr Krzyżewski, wiceprezes zarządu ds. finansowych KGHM Polska Miedź. – Jestem przekonany, że inicjatywy takie jak konkurs The Best Annual Report mają niezwykle istotne znaczenie dla rozwoju krajowego rynku kapitałowego i promocji dobrych praktyk w relacjach inwestorskich. 

Już 15. raz z rzędu KGHM znalazł się wśród liderów sprawozdawczości finansowej, odnosząc sukces w konkursie The Best Annual Report. Spółka po raz pierwszy zdobyła prestiżowy tytuł „The Best of The Best” w 2010 r., który był ukoronowaniem jej zaangażowania i sukcesów z lat 2007-2009. Od tego czasu KGHM utrzymuje wysoki poziom raportowania i cieszy się uznaniem Kapituły złożonej z najwybitniejszych polskich ekspertów i praktyków w dziedzinie rachunkowości i finansów. Głównym celem konkursu jest promocja najlepszych praktyk rynkowych w zakresie sprawozdawczości finansowej, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa rynku kapitałowego w Polsce.

The Best Annual Report to konkurs, który promuje raporty roczne o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. 

Laureatem nagrody „The Best of The Best” zostaje spółka, która zdobyła nagrodę główną przynajmniej w trzech edycjach konkursu The Best Annual Report i utrzymuje wysoki poziom jakości raportowania i komunikacji z rynkiem.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak zagospodarować potencjał zlikwidowanej kopalni? Mają na to pomysł

Nieczynne szyby kopalniane zostaną wykorzystane jako system poboru i zatłaczania wód

Większość Polaków chce wyjechać na wakacje latem

Wyjazd na wakacje w lecie planuje 79 proc. Polaków, a połowa z nich nie opuści kraju - wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej i Travelist. Uczestnicy badania szacują, że koszt wyjazdu w tym roku na jedną osobę wyniesie od 1001 do 2000 zł.

Transformacja ciepłownictwa w kierunku niższych emisji, przy stabilnych cenach ciepła?

Zmniejszenie poziomu emisji dwutlenku węgla przez sektor ciepłownictwa przy zachowaniu bezpieczeństwa dostaw ciepła i akceptowalnych cen dla odbiorców - to główny cel projektu uchwały o strategii ciepłownictwa, którego założenia opublikowano we wtorek.

Znieśli zakaz budowy nowych elektrowni jądrowych

Szwajcarski parlament zatwierdził zniesienie zakazu budowy nowych elektrowni jądrowych, obowiązującego od 2017 r. Kraj reaguje na przewidywany wzrost zużycia energii elektrycznej i obawy o bezpieczeństwo dostaw, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Nie podjęto jednak jeszcze decyzji w sprawie ewentualnej budowy nowych bloków.