Kazimierz-Juliusz: 703 umowy o pracę podpisane

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Od piątku 117 pracowników sosnowieckiej kopalni Kazimierz-Juliusz rozpocznie pracę w Murckach-Staszicu a 153 w Mysłowicach-Wesołej

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

W czwartek, 2 października zostały odebrane - podpisane przez pracowników sosnowieckiej kopalni Kazimierz-Juliusz sp. z o.o. -  703 umowy o pracę z Katowickim Holdingiem Węglowym SA. Poinformował o tym portal górniczy nettg.pl Wojciech Jaros z Działu Komunikacji Korporacyjnej KHW.

Znaczna grupa osób pozostaje nadal w kopalni Kazimierz-Juliusz, jako oddelegowani z KHW SA.

- Fizycznie, a nie tylko w dokumentacji, w kopalniach Holdingu, już po dopełnieniu formalności, zaczyna wykonywanie obowiązków od 3 października 270 z tych pracowników: 117 w kopalni Murcki-Staszic i 153 w kopalni Mysłowice-Wesoła - dodał Jaros.

Pracownicy ci zostali zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy poddani badaniom lekarskim i psychologicznym. Te pierwsze przeprowadzane są w przychodniach Unii Brackiej, a te drugie wykonywane były w Kazimierzu, bądź w Spółce Szkoleniowej KHW w Mysłowicach-Wesołej.

Szkolenia wstępne przeprowadza Spółka Szkoleniowa. Tak badania, jak też szkolenia są niezbędne przy zmianie pracy.

Pomocą służył punkt informacyjny KHW SA w kopalni Kazimierz-Juliusz, który będzie działał tak długo dopóki to będzie potrzebne.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Mistrz sztuk walk z ruchu Chwałowice zadebiutuje w nowej dyscyplinie

- Trzeba być wytrzymałym na ból, zacisnąć zęby i przeć do przodu za wszelką cenę – podkreśla Marcin Maleszewski, górnik w ruchu Chwałowice.

Tusk o pakietu CPN: Nie możemy bez końca łożyć na to pieniędzy

Nie możemy bez końca łożyć na to pieniędzy - stwierdził w piątek premier Donald Tusk, pytany o ewentualny powrót rządowego programu Ceny Paliwa Niżej (CPN). Podkreślił, że wytrzymałość budżetu "też ma swoje granice". Program CPN był finansowany z tego źródła.

Hennig-Kloska: Propozycja KE łagodzi wpływ polityki klimatycznej na państwa UE

Ministra klimatu Paulina Hennig-Kloska oceniła, że opublikowane w piątek propozycje reformy systemu ETS przez KE oznaczają złagodzenie obowiązującej polityki klimatycznej. Zadeklarowała, że resort będzie zabiegał o wolniejsze niż chce KE wycofywanie z rynku uprawnień do emisji CO2.

Tusk: Polska ma od dzisiaj jeszcze bardziej uprzywilejowaną pozycję w ETS

Po raz kolejny Polska otrzymała pozytywną odpowiedź na swoje oczekiwania, aby pewne regulacje UE były bardziej sprzyjające dla kraju - powiedział premier Donald Tusk, odnosząc się do zaproponowanej przez KE reformy systemu ETS. Jego zdaniem, teraz Polska ma jeszcze bardziej uprzywilejowaną pozycję w tym względzie.