Katowice: nagrody dla energoomnibusów

fot: Maciej Dorosiński

W naszym konkursie triumfowali (na zdjęciu od lewej): Mariusz Rutkowski, Sylwia Hanusek oraz Krzysztof Wala.

fot: Maciej Dorosiński

Ten konkurs pewnie długo zapamiętają zarówno jego organizatorzy jak i laureaci. Zwłaszcza jego ostatni etap był emocjonujący. Do końca nie wiadomo było komu przypadną miejsca na podium w Konkursie Energoomninusów organizowanym przez Trybunę Górniczą i portal górniczy nettg.pl.  We wtorek (8 stycznia) po południu w naszej redakcji wręczono nagrody tym, którzy na konkursowe pytania odpowiadali śpiewająco i zaprezentowali ogromną wiedzę.

Mariusz Rutkowski, pracownik kopalni Krupiński, w siedmiu etapach zdobył komplet 70 punktów. W nagrodę wraz z żoną pojedzie na tydzień do wybranego ośrodka Nadwiślańskiej Agenci Turystycznej. Tuż za nim uplasowała się Sylwia Hanusek, na co dzień zajmująca się eksportem kawy. Była gorsza od lidera zaledwie o jeden punkt.

Cztery oczka brakowały do zwycięstwa Krzysztofowi Wala, geodecie z kopalni Piast. Na podium stanął jako trzeci konkursowicz. Drugie i trzecie miejsce premiowane było weekendowymi wyjazdami do ośrodków Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej.

Okazuje się, że energoomnibusi to nie tylko miłośnicy i znawcy konkursowej tematyki. Sam laureat przyznał, co prawda, że energetyka i elektronika to jego wielkie pasje, ale prócz tego interesuje się fotografią.

Z kolei Sylwia Hanusek związała swą przyszłość z językami. Teraz pracuje przy eksporcie kawy.

- Cała moja rodzina to górnicy. Dlatego jestem stałą czytelniczką Trybuny Górniczej i portalu nettg.pl. Wystartowałam w konkursie ponieważ interesuje mnie oszczędzanie energii. Prawidłowe odpowiedzi znajdowałam w internecie - wyjaśniała Sylwia.

Krzysztof Wala, geodeta z kopalni Piast, również korzystał z internetu szukając prawidłowych odpowiedzi na zadane pytania. Kiedyś trenował karate potem tańczył i śpiewał, w końcu zabrał się za bieganie. Niebawem chciałby zdobyć koronę polskich maratonów, więc po pracy ostro trenuje.

- Gratuluję wygranym, bo pytania, które przygotowałem były z etapu na etap trudniejsze i trzeba było posiadać niemałą wiedzę z dziedziny energetyki, albo umiejętnie serfować po internecie, aby tak śpiewająco odpowiadać - przyznał Grzegorz Czempik, autor konkursowych pytań.

My również do tych gratulacji się dołączamy.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.