Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.49 PLN (+0.32%)

KGHM Polska Miedź S.A.

315.35 PLN (-1.45%)

ORLEN S.A.

128.40 PLN (+0.16%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.54 PLN (-1.08%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.79 PLN (-1.15%)

Enea S.A.

22.50 PLN (-0.27%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

25.25 PLN (+0.40%)

Złoto

4 714.01 USD (-0.98%)

Srebro

74.56 USD (-4.02%)

Ropa naftowa

102.97 USD (+1.36%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.26%)

Miedź

6.04 USD (-1.56%)

Węgiel kamienny

106.45 USD (+1.43%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.49 PLN (+0.32%)

KGHM Polska Miedź S.A.

315.35 PLN (-1.45%)

ORLEN S.A.

128.40 PLN (+0.16%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.54 PLN (-1.08%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.79 PLN (-1.15%)

Enea S.A.

22.50 PLN (-0.27%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

25.25 PLN (+0.40%)

Złoto

4 714.01 USD (-0.98%)

Srebro

74.56 USD (-4.02%)

Ropa naftowa

102.97 USD (+1.36%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.26%)

Miedź

6.04 USD (-1.56%)

Węgiel kamienny

106.45 USD (+1.43%)

Katowice Airport przedstawiło statystyki ruchu pasażerskiego w październiku 2020 r.

fot: Krystian Krawczyk

- Prognozujemy, że w przyszłym roku po raz pierwsze z siatki połączeń Katowice Airport skorzysta ponad pięć milionów podróżnych - ocenia Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego

fot: Krystian Krawczyk

Październik 2020 r. był czwartym miesiącem obsługi ruchu pasażerskiego w Katowice Airport w warunkach pandemii koronawirusa. W dziesiątym miesiącu bieżącego roku z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzystało 93 132 podróżnych, to jest o 266 028 mniej (-74,1%) w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku - poinformowali przedstawiciele zarządcy lotniska w Pyrzowicach.

W ramach tras dostępnych w ruchu regularnym obsłużono 49 526 pasażerów, to jest o 166 477 mniej (-77,1%) niż październiku minionego roku. Z kolei z oferty biur podróży z wylotem z Pyrzowic skorzystało 42 861 podróżnych, czyli o 96 154 mniej (-69,2%) w porównaniu z dziesiątym miesiącem 2019 roku. W Katowice Airport w październiku odnotowano 1 832 startów i lądowań, to jest 1 588 mniej (-46,4%) niż w tym samym czasie rok temu.

W ruchu ogółem od stycznia do października 2020 r. obsłużono 1 376 287 podróżnych, to jest o 2 898 615 mniej (-67,8%) w porównaniu z dziesięcioma pierwszymi miesiącami ubiegłego roku.

- Kryzys w branży lotniczej trwa i w tym momencie nie ma sygnałów wskazujących na jego rychłe zakończenie. Sytuacja epidemiczna w Europie jest niestabilna, a to będzie miało bezpośredni wpływ na liczbę obsługiwanych podróżnych w najbliższych tygodniach. Już październik pokazał, że lotnictwo wchodzi w drugą fazę lockdownu i to po krótkim, bo trwającym zaledwie trzy miesiące okresie wakacyjnym, kiedy to liczba pasażerów zdołała się odbudować do poziomu około 35% w porównaniu z okresem od lipca do września 2019 roku. Aktualnie precyzyjne prognozowanie w dłuższym okresie jest trudne. W tym momencie spodziewamy się, że w listopadzie z siatki połączeń Katowice Airport skorzysta nie więcej niż 25 tys. podróżnych, gdzie w tym samym miesiącu ubiegłego roku było ich ponad 290 tysięcy. Wynik za grudzień, jak i kolejne miesiące, jest uzależniony od sytuacji epidemicznej w Europie – powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, firmy zarządzającej Katowice Airport.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak działa profesjonalna szorowarka do podłóg i kiedy warto z niej skorzystać?

Utrzymanie czystości dużych powierzchni wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim odpowiedniego sprzętu. Profesjonalne szorowarki do podłóg pozwalają znacząco przyspieszyć proces sprzątania i poprawić jego efektywność. Sprawdzają się zarówno w niewielkich przestrzeniach, jak i w dużych obiektach przemysłowych, gdzie liczy się wydajność i precyzja. Jak działają i kiedy warto po nie sięgnąć?

Koleje Śląskie korygują rozkład jazdy zgodnie z sugestiami pasażerów

W najbliższych tygodniach prace prowadzone przez PKP PLK będą skutkować zmianami w rozkładzie jazdy pociągów. Dla Kolei Śląskich to okazja do wprowadzenia korekt, o które wnioskowali pasażerowie. Część połączeń będzie lepiej skomunikowana, na innych pojawią się dodatkowe przystanki, a jeszcze inne zostaną dopasowane do potrzeb osób dojeżdżających do pracy na konkretne godziny.

Serce gospodarki i biznesu bije w Katowicach - EEC 2026 w obiektywie fotografa

Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - największej tego typu imprezy w regionie i kraju. Zapraszamy do obejrzenia jej od kulis, korytarzy, a nie tylko oficjalnych obrad, dyskusji, paneli. To na korytarzach, przy stolikach z kawą zapadają często ważne dla biznesu i gospodarki decyzje. Fotoreportaż przygotowała red. Katarzyna Zaremba-Majcher.

Św. Florian coraz bliżej – KGHM przygotowuje się do Dnia Hutnika

Tradycyjnie tegoroczne obchody Dnia Hutnika rozpoczną się 4 maja od złożenia kwiatów przy pomniku św. Floriana, patrona hutników i strażaków, przed Hutą Miedzi Głogów. Główne uroczystości z udziałem władz KGHM zostały zaplanowane na 8 maja. Tegoroczna Akademia będzie wyjątkowa, gdyż zainauguruje obchody 65-lecia KGHM. Podobnie jak w ubiegłych latach bogaty program obchodów Dnia Hutnika będzie obfitował w widowiskowe wydarzenia i spotkania dla mieszkańców regionu. Powodem do hucznego świętowania będzie również 55-lecie Huty Miedzi Głogów.