Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.06 PLN (+0.82%)

KGHM Polska Miedź S.A.

290.10 PLN (-1.33%)

ORLEN S.A.

127.64 PLN (-0.98%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.34 PLN (-1.58%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.26 PLN (-1.62%)

Enea S.A.

21.06 PLN (0.00%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.10 PLN (-0.21%)

Złoto

5 177.16 USD (+0.37%)

Srebro

86.93 USD (+1.82%)

Ropa naftowa

99.32 USD (+2.52%)

Gaz ziemny

3.24 USD (-0.22%)

Miedź

5.87 USD (-0.17%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

32.06 PLN (+0.82%)

KGHM Polska Miedź S.A.

290.10 PLN (-1.33%)

ORLEN S.A.

127.64 PLN (-0.98%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.34 PLN (-1.58%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.26 PLN (-1.62%)

Enea S.A.

21.06 PLN (0.00%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.10 PLN (-0.21%)

Złoto

5 177.16 USD (+0.37%)

Srebro

86.93 USD (+1.82%)

Ropa naftowa

99.32 USD (+2.52%)

Gaz ziemny

3.24 USD (-0.22%)

Miedź

5.87 USD (-0.17%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Katowice 2015: festiwal górnictwa w międzynarodowej skali

fot: Maciej Dorosiński

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego mają ponad 30-letnią tradycję

fot: Maciej Dorosiński

Podczas gdy branża węglowa przeżywa kryzys, Międzynarodowe Targi Górnictwa Przemysłu Energetycznego i Hutniczego rosną w siłę. Będą największe w całej swojej dotychczasowej trzydziestoletniej historii.

Wzniesione w sąsiedztwie katowickiego Spodka Międzynarodowe Centrum Kongresowe zaowocowało kolejnymi 8 tys. m kw. powierzchni wystawowej. I tak wszyscy chętni nie zdołali się pomieścić, bo też zainteresowanie branżą górniczą jest paradoksalnie coraz większe.

W Katowicach od 8 do 11 września wystawią po raz pierwszy producenci sprzętu dla kopalń z Francji, Belgii, a nawet z Grecji. Przyjadą goście z Afryki i obu Ameryk, Australii i Indii. Wiele firm przywiezie sprzęt własnej produkcji. Dla naszych firm okołogórniczych oznacza to rosnącą konkurencję. Najbardziej ambitni próbują jej sprostać, wychodząc z całkiem nową ofertą. Grupa Carboautomatyka wystawi rozwiązania nie tylko dla górnictwa, ale również dla potrzeb energetyki, ciepłownictwa, hutnictwa, koksownictwa, gospodarki wodno-ściekowej, a także tuneli komunikacyjnych.

Wystawa w Katowicach będzie najlepszą okazją, aby pokazać się z jak najlepszej strony.

Prócz ogromnych maszyn górniczych na tegorocznych targach KATOWICE 2015 oglądać będzie można m.in. urządzenia z zakresu sterowania, automatyki i monitoringu, które doskonale spisują się zarówno na powierzchni, jak i na dole. Wiele z nich pretenduje do miana hitów tegorocznej wystawy. Usprawniają eksploatację węgla, czynią ją łatwiejszą i bardziej bezpieczną. Są wśród nich takie wynalazki, które podczas poprzedniej edycji katowickich targów znajdowały się dopiero w fazie projektowej.

A oto program imprez towarzyszących Międzynarodowym Targom Górnictwa Przemysłu Energetycznego I Hutniczego KATOWICE 2015

• 8 września, wtorek
10:00 - uroczyste otwarcie targów - foyer MCK
13:00-15:30 - konferencja "Węgiel - tania energia i miejsca pracy" (organizator: Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa) - audytorium MCK

• 9 września, środa
11:00-14:15 - konferencja "Górnictwo - filar regionu czy kamień u nogi?" (organizator: Wydawnictwo Górnicze) - audytorium MCK
10:30-16:30 - bezpłatne szkolenie dla wystawców - Akademia E-marketingu Clearsense - www.clearsense.pl (MCK, sala konferencyjna nr 8)

• 10 września, czwartek
11:00-13:00 - spotkanie otwarte "Wprowadzanie robotyzacji do górnictwa dzięki programom Komisji Europejskiej" pod patronatem euROBOTICS i AGH (MCK, sala konferencyjna nr 6)

• 11 września, piątek
15:00 - losowanie nagród w Loterii Expo (Biuro Targowe, foyer MCK)

Godziny otwarcia targów dla zwiedzających:
8-10 września (wtorek, środa, czwartek) 10:00-17:00
11 września (piątek) 10:00-16:00

Ceny biletów:
normalny 30,00 zł
ulgowy 15,00 zł

Sprzedaż biletów:
w kasach biletowych przy wejściu na targi lub na www.ticketpro.pl.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Motyka: W najbliższym czasie nie planujemy uwalniania zapasów interwencyjnych ropy

W najbliższym czasie nie planujemy uwalniania zapasów interwencyjnych ropy - poinformował w czwartek w Sejmie minister energii Miłosz Motyka. Zapewnił, że dostawy oraz zapasy ropy i paliw naftowych w Polsce są w pełni zabezpieczone.

Zakład Remontowo-Produkcyjny górniczej spółki uzyskał koncesję na produkcję wojskową

Zakład Remontowo-Produkcyjny Polskiej Grupy Górniczej (ZRP) uzyskał koncesję na produkcję wojskową - poinformowała w czwartek PGG. Koncesja umożliwi zakładowi produkcję np. podwykonawczą, na podstawie porozumienia o współpracy PGG z Polską Grupą Zbrojeniową.

PERN odnotowuje wzrost przeładunków oleju napędowego dostarczanego do Polski przez morze

W bazie paliw PERN w Dębogórzu (Pomorskie) wzrosła w ostatnim czasie liczba operacji przeładunkowych oleju napędowego dostarczanego do Polski drogą morską. W najbliższym miesiącu spodziewane jest utrzymanie wysokiego poziomu wykorzystania tej infrastruktury - poinformowała PAP w środę spółka.

Jak zostać kontrolerem finansowym? Ścieżka rozwoju, obowiązki i zarobki

Rola kontrolera finansowego to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków rozwoju. Zawód ten opiera się na dostarczaniu zarządom kluczowych danych niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji. Jeśli szukasz stanowiska, które łączy analitykę z realnym wpływem na biznes i kontaktem z ludźmi, sprawdź, jak skutecznie zaplanować swoją ścieżkę rozwoju.