Katowice 2013: wystawa, konferencje i atrakcje

fot: Jarosław Galusek/ARC

Podczas górniczych targów każdy zwiedzający znajdzie coś ciekawego dla siebie. Przed czterema laty dużym powodzeniem cieszył się robot

fot: Jarosław Galusek/ARC

Górnicza ekspozycja w Spodku i terenach doń przyległych w dniach 10-12 września czynna będzie od 10 do 17. Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego rozpoczną się 10 września, o godz. 10. Tego dnia wystawę zwiedzać będą goście honorowi.

W samo południe otwarta zostanie towarzysząca targom konferencja, zatytułowana "Globalny rynek górniczy - wizja przyszłości. Światowe trendy, technologie". Obrady będą miały miejsce w hotelu Qubus, przy ul. Uniwersyteckiej 13 w Katowicach. Z kolei na godz. 19.00 w katowickim hotelu Monopol, przy ul. Dworcowej 5, zaplanowano uroczysty bankiet dla wystawców, podczas którego wręczone zostaną medale targowe w konkursie "Innowacyjne rozwiązania w budowie maszyn i urządzeń górniczych", organizowanym wspólnie przez Polską Technikę Górniczą, miesięcznik Napędy i Sterowanie oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

W środę, 11 września, targom towarzyszyć będzie konferencja zatytułowana "Rynek stali". Początek o godz. 10.30 w auli A Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Debata potrwa do 16.30.

Podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego "Katowice 2013" najwięksi producenci sprzętu dla górnictwa organizują spotkania i konferencje. Famur zaprasza 11 bm. na konferencje naukowo-techniczną "Idąc w świat - doświadczenia w drodze ku przyszłości". Odbędzie się ona w restauracji Oko Miasta, przy rondzie im. Gen. J. Ziętka 1 w Katowicach. Konferencję poprowadzą: Ryszard Bednarz, Jacek Korski, Tadeusz Kopiec i Ryszard Maciejewski. Z kolei Kopex przygotowuje na 11 bm., na godz. 10., uroczyste otwarcie hamowni na terenie zakładu Kopex Machinery w Zabrzu, przy ul. 3 Maja 89. O godz. 12 zaplanowano konferencję prasową w Rondzie Sztuki w Katowicach. Zaprezentowany zostanie m.in. film o Mikrusie, innowacyjnym rozwiązaniu, zwiększającym wydajność w cienkich pokładach węgla.

Spółka Siemag Tecberg zorganizuje serię prezentacji przy swoim stoisku. W dniach od 10 do 13 września o godz. 11 i 15 będzie można obejrzeć tematyczne prezentacje, dotyczące górniczych wyciągów szybowych i klimatyzacji w kopalniach.

Instytut Techniki Górniczej Komag przygotował najnowszą ofertę badawczą i techniczną wspólnie z ZM Bumar Łabędy, firmami Hellfeier i SelmaG, Fabryką Urządzeń Sygnalizacyjnych i Teletechnicznych Sygnały, spółką Elsta oraz Firmą Innowacyjno-Wdrożeniową Elektron. Zostanie ona udostępniona zwiedzającym w sektorze S1.
Górnicza wystawa w Spodku i na terenach doń przyległych w dniach 10-12 września czynna będzie od 10 do 17. Ostatniego dnia targów, 13 bm., ekspozycja zostanie zamknięta o 16.30.

Nadal trwa sprzedaż biletów wstępu na Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego "Katowice 2013". Warto wiedzieć, że każdy bilet bierze udział w loterii EXPO, która odbędzie się ostatniego dnia imprezy. Do wygrania jest samochód osobowy opel corsa i wiele innych cennych nagród.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

System elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące fale upałów

Obecnie nie występują ograniczenia w pracy elektrowni, a system elektroenergetyczny jest przygotowany na nadchodzące upały - poinformował PAP rzecznik prasowy Polskich Sieci Elektroenergetycznych Maciej Wapiński.

Mont Blanc zdobyty przez górników z kopalni Sobieski

Andrzej Witkowski, lider wyprawy i pracownik Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie, wraz z Mateuszem Dolegą oraz Dawidem Siwkiem stanęli na najwyższym szczycie Alp.

W czwartek maksymalne ceny paliw: benzyna Pb95 - 5,96 zł za litr, diesel - 6,11 zł za litr

W czwartek litr benzyny 95 kosztuje nie więcej niż 5,96 zł, benzyny 98 - 6,67 zł, a diesel - 6,11 zł. Oznacza to, że wobec środy ceny maksymalne benzyny będą niższe, a cena ON się nie zmieni.

Trwa nabór wniosków w konkursie „Zielona Przestrzeń” organizowanym przez WFOŚiGW w Katowicach

Nawet 250 tys. zł dofinansowania na projekty związane z tworzeniem i zagospodarowaniem ogólnodostępnych terenów zieleni - trwa nabór wniosków w kolejnej edycji konkursu „Zielona przestrzeń”, organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.