Katowice 2011: tuż przed otwarciem...

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego. Uroczyste otwarcie imprezy. Program wypełniony po brzegi: ekspozycje, konferencje, prezentacje. Przed nami kilka gorących dni.

Poprzednia edycja Targów przyciągnęła do ekspozycji 28 tys. zwiedzających, wśród nich znamienite grono gości honorowych. W tegorocznej edycji swoją obecność na Targach zapowiedzieli:

• Bernard Błaszczyk - podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska,
• Mikołaj Budzanowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu,
• Olgierd Dziekoński, minister w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej,
• Henryk Jacek Jezierski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, główny geolog kraju,
• Maciej Kaliski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki,
• Piotr Litwa - prezes Wyższego Urzędu Górniczego,
• Zygmunt Łukaszczyk - wojewoda śląski,
• Adam Matusiewicz - marszałek województwa śląskiego,
• Piotr Uszok - prezydent Katowic,
• abp Damian Zimoń - metropolita katowicki...

- Otwarcie Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2011 to wielkie wydarzenie w naszym województwie. Organizacja targów w województwie śląskim, najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski, gwarantuje udział profesjonalnych wystawców z całego świata oraz licznej rzeszy zainteresowanych odbiorców - podkreśla marszałek wojewóztwa śląskiego. - Jestem przekonany, że ta międzynarodowa impreza przysłuży się rozwojowi przedsiębiorstw branży górniczej oraz promocji naszych rodzimych produktów i rozwiązań technologicznych w przemyśle ciężkim. Mam zarazem nadzieję, że sukces targów przełoży się także na pobudzenie innych gałęzi gospodarki regionu oraz wpłynie na coraz lepszą rozpoznawalność Śląska poza granicami Polski...

Katowicka ekspozycja jest olbrzymim przedsięwzięciem organizacyjnym i logistycznym. Dość powiedzieć, że przygotowanie imprezy pochłania blisko 2 lata, a jej ostateczny kształt jest efektem analizy oferty branżowej blisko 20 tys. podmiotów gospodarczych. Tych z najwyższej półki i mniejszych, ale bardzo prężnie działających spółek, oferujących nowoczesne techniki i technologie. Tegoroczna edycja targów, Katowice 2011, jest rekordowa. Zarówno z uwagi na jej wielkość - ponad 20 tys. m kw. udostępnionej powierzchni, jak i liczbę uczestników, reprezentujących 400 firm z 15 krajów.

Najbogatszą ofertę targową przedstawiają:
• Grupa Kopex,
• Grupa Famur,
• Sandvik Mining & Construction,
• Joy Maszyny Górnicze,
• Bucyrus,
• Huta Łabędy,
• SMT Scharf Polska,
• Carboautomatyka,
• Gonar,
• Komag,
• Stomil Wolbrom,
• WWT,
• Damel,
• Minova Ekochem,
• Neuhaeuser...

Zaprezentowane zostaną kompleksowe usługi dla górnictwa, od projektowania do wyposażania całych kompleksów wydobywczych. Liczba zamówionych biletów i karnetów wstępu pozwala oszacować, że targi odwiedzi ponad 25 tys. gości z 22 państw. Dane te podlegają audytowi prowadzonemu przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Statystyk Targowych CENTREX.

 

Czytaj więcej:

STRONA TARGOWA

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Lato, lato wszędzie!

Astronomiczne, kalendarzowe i… kolejowe. To ostatnie zaczęło się najprędzej – już w połowie czerwca. W trzeciej, tzw. letniej korekcie rozkładu jazdy na tory wróciły między innymi regularne połączenia z Częstochowy do Zakopanego.

Kanadyjczycy na Śląsku zadbają o dostęp do surowców krytycznych. Przejęli ważną inwestycję

Kinterra Capital Corp., kanadyjski fundusz private equity inwestujący w sektorze minerałów krytycznych, przejął zlokalizowany w Polsce projekt produkcji prekursora materiału katodowego (pCAM) i węglanu litu. To pierwsza inwestycja funduszu w Europie i zarazem projekt o strategicznym znaczeniu dla rozwoju europejskiej infrastruktury przetwarzania surowców krytycznych, kluczowych dla rozwoju nowoczesnej gospodarki i bezpieczeństwa łańcuchów dostaw.

W kopalniach JSW licealiści przeprowadzili pokazy udzielania pierwszej pomocy

Młodzież z klas ratowniczych II LO w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie prowadziła pokazy udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Akcję zorganizowano w ruchu Szczygłowice oraz ruchu Knurów.

30 lat KSSE. Bez Strefy transformacja regionu wyglądałaby zupełnie inaczej

Trzy dekady temu powstała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jako jedno z najważniejszych narzędzi transformacji gospodarczej Górnego Śląska. Dziś, po 30 latach działalności, można powiedzieć, że bez KSSE przemiana regionu od gospodarki opartej na tradycyjnym przemyśle do nowoczesnego centrum produkcji, technologii i innowacji nie przebiegałaby w tak dynamiczny sposób. Jubileuszowa gala była nie tylko okazją do świętowania, ale także do podsumowania trzech dekad inwestycji, które zmieniły gospodarcze oblicze regionu.