Giełda: dobra sesja dla spółek bankowych
Pierwszą sesję w bieżącym tygodniu WIG 20 zakończył ponad 1,9-proc. wzrostem. Liderami zwyżek były banki, na czele z Aliorem, oraz KGHM. Jedynie dwa blue chipy (Eurocash i PGNIG) zakończyły notowania pod kreską. WIG 20 cały dzień utrzymywał się ponad kreską i dzień zakończył 1,93-proc. wzrostem do 2.242,5 pkt. Podobne wzrosty osiągnęły mWIG 40 (+1,5 proc. do 4.840,1 pkt.) i