Karta zapewniająca mieszkańcom m.in. zniżki w miejskich instytucjach oraz - w przyszłości - w opłatach za parkowanie, ma zostać wdrożona do pół roku od umowy

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Katowice są obecnie jednym z osiemnastu miast w kraju korzystających z naprawmyto.pl

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Trzy oferty w przetargu na uruchomienie i obsługę Katowickiej Karty Mieszkańca otrzymał samorząd miasta. Karta zapewniająca mieszkańcom m.in. zniżki w miejskich instytucjach oraz - w przyszłości - w opłatach za parkowanie, ma zostać wdrożona do pół roku od umowy.

Zgodnie z zapisami w dokumentacji trwającego od końca października br. postępowania przetargowego, personalizowana karta ma w pierwszej kolejności umożliwić mieszkańcom korzystanie ze zniżek na usługi instytucji kultury, sportu i rekreacji. Ma także pełnić funkcję karty bibliotecznej w miejskiej bibliotece publicznej.

"Należy również przewidzieć w przyszłości możliwość uzyskiwania zniżek na parkowanie w strefie płatnego parkowania w Katowicach oraz oferowanie posiadaczom karty zniżek przez partnerów komercyjnych" - wskazano w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.

Miasto zamawia wdrożenie i utrzymanie systemu przez 36 miesięcy. Po poniedziałkowym otwarciu ofert okazało się, że złożyło je trzech wykonawców. W budżecie zamówienia określonym na ponad 1,79 mln zł brutto zmieścił się jeden oferent, z ceną 1,55 mln zł brutto. Kolejne oferty opiewają na 2,21 mln zł i 4,02 mln zł brutto.

Oferty będą teraz oceniane pod kątem: ceny (55 proc.), terminu wdrożenia karty wraz z całą infrastrukturą (30 proc. za 120 dni i mniej od daty podpisania umowy, maksymalnie 180 dni) oraz deklaracji w sprawie gwarantowanego poziomu świadczenia usług (tzw. poziom SLA - 15 proc.).

Miasto przewiduje, że karta będzie wydawana domyślnie jako "m-karta", czyli aplikacja mobilna umożliwiająca korzystanie z jej funkcjonalności poprzez telefon komórkowy. Planowana jest również jako karta wirtualna - przypisana do karty płatniczej, a także jako fizyczna karta plastikowa - spersonalizowana, wydawana na życzenie.

"Nie jest planowana integracja Katowickiej Karty Mieszkańca (KKM) ze Śląską Kartą Usług Publicznych i korzystanie z KKM w celu uzyskania zniżki na przejazdy komunikacją miejską w Katowicach. Nie jest również planowane wykorzystanie KKM jako e-portmonetki. KKM nie ma być też kartą lojalnościową służącą do zbierania punktów" - zastrzeżono w dokumentacji przetargowej.

Katowicka Karta Mieszkańca to jedno z zobowiązań prezydenta tego miasta Marcina Krupy, złożonych przed ubiegłorocznymi wyborami, w których starał się on o reelekcję.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Naciskają na inwestycje w paliwa kopalne

Po TotalEnergies Biały Dom osiągnął porozumienie z kolejną firmą energetyczną, tym razem  Invenergy. Otrzyma ona rekompensatę w wysokości prawie 800 mln USD za wycofanie projektów morskich elektrowni wiatrowych i zainwestowanie środków w eksploatację gazu ziemnego. 

Górnik na tacierzyńskim? Panowie coraz częściej korzystają z tego urlopu

Czy model rodzicielstwa w Polsce się zmienia? Powoli – tak, co wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ojcowie coraz chętniej angażują się w opiekę nad dziećmi na urlopie rodzicielskim. Nie brakuje wśród nich także górników. Statystyki ZUS pokazują, że od czasu wydłużenia urlopu rodzicielskiego liczba ojców, którzy decydują się skorzystać z tego uprawnienia, cały czas rośnie. 

Drony z Ukrainy wyłączają rafinerie, na stacjach brakuje benzyny. Tego Lenin by nie wymyślił

Rosja, trzeci producent ropy na świecie, importuje benzynę drogą morską. Dlaczego? Ukraińskie drony, które od kwietnia systematycznie rozmontowują rosyjski przemysł rafineryjny. Skutek: reglamentacja paliwa w części kraj, kolejki na Krymie i ceny w Moskwie po 90 rubli za litr. Tego nawet Lenin z Breżniewem nie przewidzieli.

Rząd pracuje projektem dotyczącym skarg do sądu w sprawie programów ochrony powietrza

We wtorek rząd ma zająć się projektem ws. zapewnienia możliwości wnoszenia skarg do sądu dotyczących programów ochrony powietrza oraz usprawnienia procesu aktualizacji programów przez samorządy w okresie przejściowym, zanim wejdą w życie nowe regulacje unijne - zapowiedziała kancelaria premiera.