Kadry: prezes Taurona zrezygnował z rady nadzorczej PKN Orlen

1462432004 nowakowski remigiusz 03

fot: (Tauron)

- Zgodnie z przewidywaniami pierwszy kwartał 2016 r. nie był łatwy dla branży energetycznej - zauważa prezes Taurona Remigiusz Nowakowski

fot: (Tauron)

Z uwagi na możliwość wystąpienia potencjalnego konfliktu interesów pomiędzy spółkami z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej PKN Orlen zrezygnował prezes Tauron Polska Remigiusz Nowakowski - poinformował w środę (14 września) płocki koncern.

"Zaistnienie potencjalnego ryzyka konfliktu interesów może wynikać z faktu przyjęcia nowej strategii przez Tauron Polska oraz prac nad nową strategią PKN Orlen" - podała spółka.

Nowakowski, wcześniej związany z Fortum Power and Heat Polska (2008-15), zasiadał w radzie nadzorczej PKN Orlen dwukrotnie, po raz ostatni jako kandydat zgłoszony przez Skarb Państwa. Został tam powołany z końcem stycznia przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie płockiego koncernu.

Wcześniej Nowakowski zasiadał w radzie nadzorczej PKN Orlen od listopada 2015 r., a o jego ówczesnym powołaniu, a następnie odwołaniu w styczniu 2016 r. zgodnie z przewidzianymi statutem spółki uprawnieniami, decydował Minister Skarbu Państwa.

Zgodnie ze statutem płockiego koncernu rada nadzorcza może liczyć od 6 do 9 osób, przy czym jednego członka rady może wyznaczyć i odwołać Minister Skarbu Państwa. Nie musi on w tej sprawie uzyskać akceptacji pozostałych akcjonariuszy.

Tauron z początkiem września przedstawił szczegóły założeń nowej strategii do 2025 r. Jej priorytety to zapewnienie stabilności finansowej, budowa silnej i innowacyjnej grupy kapitałowej oraz wdrożenie zmian organizacyjnych odzwierciedlających nowoczesne podejście do biznesu.

PKN Orlen informował w lipcu, że zaktualizowaną strategię na lata 2017-21 przedstawi do końca roku. Jej priorytetem mają być m.in. przedsięwzięcia innowacyjne oraz w segmencie energetycznym, w który spółka angażuje się poprzez budowę elektrociepłowni w Płocku i we Włocławku.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wreszcie ugaszą hałdę. Dziś przeszkadza mieszkańcom

Już wiadomo, kto przeprowadzi rekultywację zapożarowanego zwałowiska Wrzosy I w Pszowie. 

Europa nie potrafi w upały. Zapłaci za to gospodarka

Rachunek dla Europy za upał dla gospodarki to setki miliardów euro strat. Jest najszybciej ocieplającym się kontynentem świata. Temperatury w regionie rosną około 2 razy szybciej niż średnia globalna i to zaczyna bezpośrednio uderzać w PKB, produktywność i stabilność finansów publicznych.

Gaz w Europie w górę. Nie widać perspektyw na rychłe zakończenie konfliktu USA-Iran

Ceny gazu w Europie rosną w środę, a inwestorzy niepokoją się, że nie widać perspektyw na szybkie zakończenie konfliktu na Bliskim Wschodzie i wznowienie większych dostaw gazu z tego regionu - informują maklerzy.

Tyle wynoszą teraz zarobki w Polsce. Najnowsze dane GUS

Główny Urząd Statystyczny podał czerwcowe dane dotyczące zarobków w sektorze przedsiębiorstw.