Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.80 PLN (-0.22%)

KGHM Polska Miedź S.A.

293.00 PLN (-1.51%)

ORLEN S.A.

128.90 PLN (+5.62%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.39 PLN (-4.17%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-5.66%)

Enea S.A.

21.08 PLN (-4.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (+2.37%)

Złoto

5 155.56 USD (-0.05%)

Srebro

84.66 USD (-0.84%)

Ropa naftowa

100.06 USD (+3.28%)

Gaz ziemny

3.28 USD (+0.96%)

Miedź

5.83 USD (-0.86%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.80 PLN (-0.22%)

KGHM Polska Miedź S.A.

293.00 PLN (-1.51%)

ORLEN S.A.

128.90 PLN (+5.62%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.39 PLN (-4.17%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-5.66%)

Enea S.A.

21.08 PLN (-4.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (+2.37%)

Złoto

5 155.56 USD (-0.05%)

Srebro

84.66 USD (-0.84%)

Ropa naftowa

100.06 USD (+3.28%)

Gaz ziemny

3.28 USD (+0.96%)

Miedź

5.83 USD (-0.86%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Kadry: Kopex SA ma nowy zarząd

Zawiszowskabeata kopexn

fot: Kopex SA

Kluczowe zadania na 2017 rok, przed którymi stanie nowo powołany zarząd Kopex SA, będą dotyczyć sprawnego i terminowego wywiązywania się z postanowień umowy restrukturyzacji finansowej Grupy Kopex – zapowiada Beata Zawiszowska

fot: Kopex SA

Beata Zawiszowska jest nowym prezesem Kopeksu, a Bartosz Bielak wiceprezesem zarządu tej spółki. Wcześniej jej rada nadzorcza przyjęła rezygnację z zasiadania w zarządzie dotychczasowego prezesa - Dariusza Pietyszuka oraz członków zarządu: Magdaleny Nawłoki oraz Henryka Jurczyka. Zmiany w Zarządzie są efektem zakończonego projektu pozyskania inwestora do Spółki, poprzez przejęcie 1 grudnia 2016r. przez TDJ pakietu kontrolnego akcji Kopex SA.

„Członkowie Rady Nadzorczej Kopex S.A. złożyli podziękowanie dotychczasowemu Zarządowi Spółki za jego intensywną pracę w 2016 roku. Rada Nadzorcza pozytywnie oceniła efekty jego zaangażowania, przede wszystkim podpisanie umowy restrukturyzacji zadłużenia Grupy Kopex, pozyskanie inwestora strategicznego do Spółki, a także opracowanie i rozpoczęcie programu restrukturyzacji operacyjnej. W opinii Rady Nadzorczej dokonania ustępującego Zarządu to milowy krok dla dalszego funkcjonowania i rozwoju Spółki” - podały w czwartek (15 grudnia) w komunikacie służby prasowe Kopeksu.

Beata Zawiszowska obejmie prezesurę Kopeksu w piątek (16 grudnia).

- Kluczowe zadania na 2017 rok, przed którymi stanie nowo powołany zarząd Kopex SA, będą dotyczyć sprawnego i terminowego wywiązywania się z postanowień umowy restrukturyzacji finansowej Grupy Kopex – zapowiada Beata Zawiszowska. - Jest to cel ambitny, ale jestem przekonana, że dzięki naszemu doświadczeniu i determinacji, z sukcesem będziemy kontynuować restrukturyzację operacyjną i majątkową Grupy Kopex, by jak najszybciej doprowadzić do zmniejszenia jej zadłużenia i odzyskania przez Spółkę rentowności. Wierzę, że realizacja tych zadań będzie wspólnym sukcesem Zarządu i pracowników Grupy Kopex.

Beata Zawiszowska jest związana z Grupą TDJ nieprzerwanie od 1993 r. Specjalizuje się w obszarze finansów i księgowości. Od 2002 r. jest wiceprezesem Famur SA. „W trakcie swojej pracy w Grupie TDJ Beata Zawiszowska uczestniczyła w szeregu zakończonych sukcesem projektów związanych z akwizycjami i restrukturyzacją spółek zależnych. Ma też bogate doświadczenie w zakresie pozyskiwania finansowania oraz zarządzania płynnością i majątkiem obrotowym, jest również biegłym specjalistą w zakresie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej” - czytamy w komunikacie.

Beata Zawiszowska będąc prezesem Kopeksu, będzie równocześnie wiceprezesem zarządu Famuru.

Bartosz Bielak od trzech miesięcy czasowo wykonuje czynności członka zarządu Kopeksu. Dotychczas był odpowiedzialny w strukturach Grupy Kopex przede wszystkim za prowadzenie procesu restrukturyzacji operacyjnej i majątkowej oraz wypracowanie ostatecznego kształtu porozumienia z wierzycielami Kopeksu i jej spółek zależnych. „Bartosz Bielak ma bogate doświadczenie z zakresu transakcji fuzji i przejęć, Post Merger Integration, określania i wdrażania strategii, restrukturyzacji oraz zarządzania ryzykiem, które zdobył podczas swojej pracy w firmie doradczej PwC Polska sp. z o.o.” - podkreślono w komunikacie o zmianach kadrowych w Kopeksie.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na terenie kopalni lądował śmigłowiec LPR. Pracownik trafił do szpitala

Na terenie kopalni Marcel w Radlinie w środę, 11 marca, około godziny 17 wylądował śmigłowiec LPR. Pomocy medycznej potrzebował jeden z pracowników.

Marszałek Saługa: Nie możemy wylewać dziecka z kąpielą i wygasić górnictwa z dnia na dzień

- Na pewno nie jest możliwe zamknięcie wszystkich kopalni i przejście na zupełnie inny poziom kreowania gospodarki opartej na zupełnie nowych technologiach. Minie trochę czasu zanim będziemy w stanie oprzeć konkretne gałęzie gospodarki wyłącznie na alternatywnych źródłach energii - mówi marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Ta kopalnia sięgnie po miliony ton węgla świetnej jakości. Nowy poziom 880 m zmieni wszystko

Górnicy z ruchu Chwałowice kopalni ROW prowadzą obecnie eksploatację trzema ścianami. I taki jest też obecny model funkcjonowania zakładu, który od kilku lat notuje dobre wyniki produkcyjne. W październiku ub.r. ruszyła też ważna inwestycja, pozwalająca na odtworzenie bazy zasobowej, a tym samym na realizację zapisów umowy społecznej i wydobycia zaplanowanego w programach operacyjnych kopalń. Pogłębiany jest szyb II do poziomu 880 m.

Załoga PG Silesia wciąż nie ma pewności, czy miejsca pracy zostaną utrzymane

Wciąż niepewny jest los Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia. Przypomnijmy, że w ub. tygodniu zarządca sądowy wysłał do strony rządowej, związków zawodowych oraz właściciela spółki pismo o złej sytuacji kopalni i prawdopodobnej redukcji zatrudnienia o kilkaset osób. Mimo, iż Sąd Rejonowy w Katowicach nie wyraził sprzeciwu wobec dzierżawy przedsiębiorstwa przez Bumech, koncesja na wydobycie wciąż nie została przeniesiona i co za tym idzie nie możliwe jest przejęcie pracowników przez owego przedsiębiorcę.