Kadry: kim są nowi członkowie rad nadzorczych?

fot: ARC

Zmiany nastąpiły w radach Orlenu, Taurona oraz PGNiG

fot: ARC

Czwartek 12 stycznia przyniósł istotne zmiany w składach rad nadzorczych spółek Tauron, PGNiG oraz Orlen.

Kim więc są nowi członkowie rad i jakie mają doświadczenie?

Rafał Wardziński, który zasiądzie w RN Taurona to zastępca dyrektora Departamentu Spółek Kluczowych w Ministerstwie Skarbu. Jest byłym przewodniczącym Rady Nadzorczej PERN Przyjaźń, członkiem Rady Nadzorczej Kopalni i Zakładów Chemicznych Siarki Siarkopol SA oraz członkiem rady Nadzorczej Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ - SYSTEM SA.

Powołany do rady nadzorczej PGNiG Wojciech Chmielewski jest obecnie zastępcą dyrektora w Departamencie Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji Ministerstwa Skarbu Państwa. Od 2009 roku był członkiem RN Enea SA, a w 2010 roku został jej przewodniczącym. Wcześniej zasiadał m.in. w radach nadzorczych spółki Stocznia Gdynia, Agencji Rozwoju Przemysłu SA i Mostostalu Wrocław SA .

Józef Głowacki, również powołany w skład PGNiG pełni w MSP funkcję dyrektora Departamentu Mienia Skarbu Państwa.

Minister Skarbu Państwa, w porozumieniu z ministrem gospodarki, powołał do składu rady nadzorczej PGNiG także Janusza Pilitkowskiego. 20 stycznia 2011 został on powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Energetyki Ministerstwa Gospodarki. Od roku 2007 pracował w Urzędzie Regulacji Energetyki w Departamencie Przedsiębiorstw Energetycznych , a w latach 2004-2006 pracował w Brasco SA - firmie wytwarzającej biokomponenty i biopaliwa ciekłe.

W PKN Orlen w RN zasiedli natomiast Michał Gołębiowski i Cezary Banasiński.

Gołębiowski od roku 2008 jest pracownikiem Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP), a od 2009 r. jest w tym resorcie naczelnikiem departamentu spółek kluczowych, w tym paliwowych.

Cezary Banasiński w 2001 r. został prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na pięcioletnią kadencję. Funkcję tę piastował jednak do marca 2007 r. W roku 2009 został członkiem rady nadzorczej PKO Banku Polskiego z ramienia skarbu państwa, a następnie jej przewodniczącym.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zwiedzili EC Szombierki. To była gratka dla miłośników historii techniki i architektury

20 czerwca Bytomianie mieli okazję zobaczyć z bliska, jak postępują prace związane z rewitalizacją Elektrociepłowni Szombierki. Podczas II Dni Otwartych zorganizowanych przez Grupę Arche uczestnicy zwiedzili jeden z najcenniejszych zabytków poprzemysłowych w regionie i poznali plany dotyczące jego przyszłego zagospodarowania.

Wyjątkowa wystawa w Bieruniu. Odkryj fascynujące tajemnice KWK Piast

Na rynku w Bieruniu stanęła plenerowa wystawa „Bieruńsko gruba. Moje miejsce na ziemi”. Ekspozycja, którą można oglądać od 20 czerwca, przedstawia historię KWK Piast oraz losy lokalnej społeczności związanej z zakładem. Prezentowane są na niej materiały archiwalne oraz fotografie autorstwa Tomasza Liboski.

Jacek Korski: Pamiątka z przeszłości, czyli historia niezwykła pewnego kombajnu

W poniedziałek 15 czerwca miałem okazję obserwować pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu otwarcie i penetrację na zasadach akcji ratowniczej wyrobiska, w którym przypuszczano, że znajduje się prototypowy kombajn ścianowy KDS-1. Na zasadach akcji ratowniczej, bo tak stanowią przepisy górnicze. Takie działanie miało kilka pozytywów - pisze Jacek Korski.

Gotowi na wielką metropolię?

Czescy samorządowcy nalegają na szybkie powołanie do życia metropolii, która połączyłaby Katowice z Ostrawą. Ogłosili to podczas dorocznego, XXXII Spotkania Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbyło się w ub. tygodniu w ostrawskim magistracie.