Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

25.99 PLN (+0.74%)

KGHM Polska Miedź S.A.

319.70 PLN (-1.08%)

ORLEN S.A.

143.36 PLN (-1.40%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.20 PLN (-1.07%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.21 PLN (-1.58%)

Enea S.A.

20.00 PLN (-0.50%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

21.05 PLN (-0.24%)

Złoto

4 535.80 USD (-0.21%)

Srebro

75.71 USD (-0.54%)

Ropa naftowa

104.83 USD (-0.46%)

Gaz ziemny

3.03 USD (-0.13%)

Miedź

6.27 USD (-1.07%)

Węgiel kamienny

121.95 USD (-2.17%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

25.99 PLN (+0.74%)

KGHM Polska Miedź S.A.

319.70 PLN (-1.08%)

ORLEN S.A.

143.36 PLN (-1.40%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.20 PLN (-1.07%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.21 PLN (-1.58%)

Enea S.A.

20.00 PLN (-0.50%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

21.05 PLN (-0.24%)

Złoto

4 535.80 USD (-0.21%)

Srebro

75.71 USD (-0.54%)

Ropa naftowa

104.83 USD (-0.46%)

Gaz ziemny

3.03 USD (-0.13%)

Miedź

6.27 USD (-1.07%)

Węgiel kamienny

121.95 USD (-2.17%)

Akcja: JSW wspiera transplantologię

1537258544 bieg po nowe z 2018 twjsw

fot: Twitter (JSW)

Pracownicy, w tym członkowie zarządu, biegli w sztafecie jastrzębskiej spółki "Bieg po nowe życie"

fot: Twitter (JSW)

W sobotę, 15 września,  w Warszawie odbyła się trzynasta edycja „Biegu po Nowe Życie”. To wielkie wydarzenie, podczas którego osoby po przeszczepach, ludzie świata teatru, filmu, mediów, nauki i sportu promują świadome dawstwo narządów. Jastrzębska Spółka Węglowa od lat wspiera transplantologię, dlatego została jednym z partnerów tej inicjatywy. Biegli pracownicy i członkowie zarządu, m.in. prezes Daniel Ozon.

Trzynasta edycja „Biegu po Nowe Życie” odbyła się w sobotę, 15 września. Na starcie w Parku Świętokrzyskim przy Pałacu Kultury i Nauki wzięło udział ponad 70 sztafet. W ten sposób osoby po przeszczepach narządów udowadniają, że mogą żyć aktywnie - czytamy na stronie JSW.

- Jeszcze nigdy w ośmioletniej historii biegu nie udało się zgromadzić na starcie aż tylu sztafet – cieszy się Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia.

- Będą z nami osobowości znane z poprzednich edycji, między innymi:  Jolanta Fraszyńska, Jacek Kopczyński, Małgorzata Potocka, Maciej Kurzajewski, Agnieszka Rylik, Tomasz Barański, Krzysztof Wieszczek, Paulina Sykut–Jeżyna, Marcin Mroczek, Jarosław Kret czy Olga Kalicka. Będą także nasi nowi przyjaciele, którzy dołączają do „Biegu po Nowe Życie”, między innymi: Michał Żebrowski, Aleksandra Popławska, Piotr Głowacki, Michał Mikołajczak, Rafał Maserak, Elżbieta Romanowska czy Ewa Błachnio – wymienia Arkadiusz Pilarz

- Formuła „Biegu po Nowe” nie zmienia się: znane osoby ze świata teatru, filmu, estrady, mediów, nauki i sportu towarzyszą na trasie marszu osobom po przeszczepieniu tym, które na co dzień przekonują, że po ciężkiej chorobie można wrócić do sprawności i żyć aktywnie – mówi Przemysław Saleta, współtwórca i ambasador „Biegu po Nowe Życie”. - To dla nas wielkie święto, wspaniałe spotkanie wspaniałych ludzi, dawców takich jak ja, biorców i tych, którzy wspierają polską transplantologię – dodaje Saleta.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zawody wędkarskie. Brawa dla górników!

Zakończyły się dwudniowe 21. Mistrzostwa Polski Górników w Wędkarstwie Feederowym. Zorganizował je Związek Zawodowy Górników w Polsce. Świetnie poszło górnikom-wędkarzom z LW Bogdanka.

Książka na weekend: „Spotkajmy się, kiedy będzie ładna pogoda”

Zapewne koreańska literatura jest rzadkością wśród naszych czytelniczych wyborów. A szkoda. Bo warto „wziąć na warsztat” książkę, której akcja dzieje się w odległym kraju, zobaczyć, jak funkcjonuje tamtejsze społeczeństwo, co nas łączy, a co dzieli. Książka „Spotkajmy się, kiedy będzie ładna pogoda” jak na dłoni pokazuje relacje między Koreańczykami, przy okazji pochwalając proste rzeczy.

O dziedzictwie pogórniczym w otoczeniu fedrujących kopalń

Obrady ICMUM 2026 stanowiły znakomitą okazję do promocji naszych obiektów muzealnych związanych z górnictwem

Spojrzał górnikom w twarz. Może jesteś wśród nich?

Uznany śląski fotografik Jan Czypionka uwiecznił na zdjęciach wizerunki górników przy pracy. Mało kto trafia w te miejsca z obiektywem. Sesja pod ziemią, przy ostrym świetle lamp na górniczych kaskach, nie należy do łatwych zadań.