Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 767.15 USD (+0.43%)

Srebro

77.70 USD (+0.89%)

Ropa naftowa

98.25 USD (-1.05%)

Gaz ziemny

2.68 USD (-0.48%)

Miedź

6.03 USD (+0.20%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 767.15 USD (+0.43%)

Srebro

77.70 USD (+0.89%)

Ropa naftowa

98.25 USD (-1.05%)

Gaz ziemny

2.68 USD (-0.48%)

Miedź

6.03 USD (+0.20%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Jesienne utrudnienia na Kolejach Śląskich

fot: Tomasz Rzeczycki

Po korekcie rozkładu pociąg Sprinter Salmopol docierać będzie do końcowej stacji w Gliwicach dwie godziny wcześniej, niż obecnie

fot: Tomasz Rzeczycki

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły rozkład jazdy, jaki ma obowiązywać przez pięć tygodni od listopadowej korekty. Pasażerów korzystających z Kolei Śląskich czekają niewielkie zmiany.

Przez kilkanaście dni kursować będą zastępcze autobusy za dwa pociągi pomiędzy Nowym Bieruniem i Oświęcimiem. Tak ma być od 14 do 27 listopada, 3-4 grudnia oraz 10 grudnia. Dotyczyć to będzie kursów z Nowego Bierunia o 10:10 i 12:21 oraz z Oświęcimia o 10:17 i 12:26

W listopadzie w wybranych dniach zastępcze autobusy będą też uruchamiane za nocne pociągi Kolei Śląskich między stacjami Pszczyna i Bielsko Biała Główna. Dotyczy to pociągu relacji Katowice - Żywiec.

Nadal nie będzie się dało dojechać pociągiem do Wisły. Przed poprzednią korektą rozkładu jazdy PKP PLK zapewniał, że stanie się tak od 15 października. W dostępnym w internecie rozkładzie pojawiły się nawet pociągi, które jednak ostatecznie nie pojechały na szlaku do Wisły Głębce. Tak więc w dalszym ciągu więc pomiędzy Skoczowem a stacją Wisła Głębce kursują i kursować będą przez kilka kolejnych tygodni zastępcze autobusy. Jedyną zmianą jaka zaszła była 15 października była formalna likwidacja postojów pod nazwą Wisła Obłaziec i uruchomienie zamiast nich postojów zastępczych autobusów pod nazwą Wisła Jawornik. Faktycznie jednak nic się nie zmieniło. Autobus zastępczy zatrzymuje się bowiem nadal w tym samym miejscu, jakim jest przystanek autobusowy Wisła Jawornik Skrzyżowanie. Pociągi do Wisły według obecnych zapewnień mają wrócić w połowie grudnia.

O pewnej poprawie sobotnio-niedzielnego rozkładu jazdy można mówić na trasie Chybie - Strumień - Żory. Kursują tam wyłącznie w dni wolne od pracy dwie pary pociągów Kolei Śląskich. Obecnie jadą z Chybia one jeden po drugim: o 19:45 Sprinter Salmopol do stacji Chałupki i o 20:02 Sprinter Kubalonka do Gliwic. Po korekcie rozkładu będą one odjeżdżały z Chybia w większym odstępie. Pociąg do Gliwic odjeżdżać będzie o 18:02, a pociąg do Chałupek o 19:45.

Mniej pociągów Kolei Śląskich korzystać będzie z objazdowej trasy w Zagłębiu Dąbrowskim. Pociąg Kolei Śląskich nr 40111, odjeżdżający o 16:41 z Częstochowy do Gliwic, przestanie kursować dłuższą trasą przez Sosnowiec Dańdówkę i Sosnowiec Południowy. Na trasie tej pozostanie tylko przedpołudniowy Sprinter Rachowiec z Częstochowy do Zwardonia, kursujący w dni wolne od pracy.

Ostatnia korekta kolejowego rozkładu jazdy 2021/2022 obowiązywać ma od niedzieli 5 listopada do soboty 10 grudnia 2022 r.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

Pgg

Rozmowy o wynagrodzeniach w górniczej spółce. Jest termin spotkania

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Łukasz Deja zaprosił liderów organizacji związkowych działających w spółce na spotkanie dotyczące wynagrodzeń w PGG.

GKS Tychy podczas meczu z ŁKS-em Łódź świętował 55. urodziny. Nie brakowało górniczych akcentów

18 kwietnia piłkarze GKS-u Tychy uczcili 55-lecie klubu w wyjątkowej oprawie silnie zakorzenionej w górniczej tradycji regionu. Spotkanie z ŁKS-em Łódź, wygrane 3:2, stało się nie tylko sportowym widowiskiem, ale także symbolicznym hołdem dla pracy pokoleń górników.

Enea chce w tym roku przygotować znaczące inwestycje w magazyny energii

Enea chce w tym roku skupić się na przygotowaniu inwestycji w magazyny energii - poinformował we wtorek wiceprezes spółki Bartosz Krysta. Wartość inwestycji na ten cel wrośnie jednak dopiero w przyszłym roku.