Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

35.28 PLN (+6.94%)

KGHM Polska Miedź S.A.

255.10 PLN (-3.33%)

ORLEN S.A.

132.56 PLN (-0.33%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.36 PLN (-2.45%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.51 PLN (-5.01%)

Enea S.A.

22.66 PLN (-2.66%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

27.20 PLN (+11.25%)

Złoto

4 577.59 USD (-5.38%)

Srebro

68.41 USD (-10.04%)

Ropa naftowa

112.61 USD (+2.47%)

Gaz ziemny

3.25 USD (+1.72%)

Miedź

5.36 USD (-2.54%)

Węgiel kamienny

130.05 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

35.28 PLN (+6.94%)

KGHM Polska Miedź S.A.

255.10 PLN (-3.33%)

ORLEN S.A.

132.56 PLN (-0.33%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.36 PLN (-2.45%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.51 PLN (-5.01%)

Enea S.A.

22.66 PLN (-2.66%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

27.20 PLN (+11.25%)

Złoto

4 577.59 USD (-5.38%)

Srebro

68.41 USD (-10.04%)

Ropa naftowa

112.61 USD (+2.47%)

Gaz ziemny

3.25 USD (+1.72%)

Miedź

5.36 USD (-2.54%)

Węgiel kamienny

130.05 USD (0.00%)

Jastrzębskie Zakłady Remontowe poszukują nowych pracowników

Hala robotnik zamet

fot: Zamet Budowa Maszyn SA

Absolwenci określonych kierunków w szkołach objętych współpracą z Zametem dostaną gwarancje zatrudnienia w Tarnowskich Górach i Bytomiu

fot: Zamet Budowa Maszyn SA

Należące do grupy kapitałowej JSW Jastrzębskie Zakłady Remontowe, planujące w tym roku rozpoczęcie produkcji części do maszyn i urządzeń górniczych, poszukują 170 nowych pracowników - podała JSW.

Spółka zamierza zatrudnić m.in. spawaczy, ślusarzy i operatorów obróbki skrawaniem. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej www.kariera.jzr.pl

Zatrudniające obecnie blisko 500 osób Jastrzębskie Zakłady Remontowe to firma usługowo-produkcyjna, która od ponad 20 lat specjalizuje się w remontach i modernizacji maszyn oraz urządzeń górniczych. Produkuje też konstrukcje stalowe i oferuje rozmaite usługi m.in. w zakresie obróbki mechanicznej, spawalnictwa oraz cięcia i gięcia.

Firma, dotąd wyspecjalizowana głównie w naprawie i modernizacji urządzeń górniczych, zamierza stać się również ich producentem. Jesienią ub. roku JZR zaprezentowały pierwszy w całości przez siebie zaprojektowany i wykonany przenośnik ścianowy, służący do podziemnego transportu urobku. Urządzenie powstało na potrzeby jastrzębskiej kopalni Borynia - części kopalni zespolonej Borynia-Zofiówka.

Rekrutacja nowych pracowników wiąże się przede wszystkim z inwestycją w gminie Suszec, gdzie w tym roku JZR zamierzają rozpocząć produkcję nowych części do maszyn i urządzeń. W marcu ub. roku ogłoszono, że kosztem niespełna 48,5 mln zł do 2020 r. na terenie likwidowanej kopalni Krupiński w Suszcu powstanie zespół hal produkcyjno-remontowych na potrzeby JZR. Wykonawcą inwestycji jest Budimex.

Dzięki inwestycji w gminie Suszec powstanie ok. 170 nowych miejsc pracy. Przedsięwzięcie JZR to pierwszy etap planowanej budowy nowoczesnego centrum przemysłowego na terenie byłej kopalni Krupiński, którą kilka lat temu JSW przekazała do Spółki Restrukturyzacji Kopalń w celu likwidacji.

W Suszcu powstają nowe hale, a także rozbudowane będą obiekty produkcyjne i socjalno-biurowe o łącznej powierzchni ponad 15 tys. m kw. Przy halach powstaną drogi, parkingi i place składowe. Do zasilania budynków zostaną wykorzystane panele fotowoltaiczne i pompy ciepła.

W zmodernizowanych oraz nowych halach Jastrzębskie Zakłady Remontowe rozwiną produkcję maszyn i urządzeń na potrzeby sektora wydobywczego w Polsce i za granicą - będą mogły tam wytwarzać i remontować m.in. szyny kolejek podwieszanych, krążniki, rurociągi magistralne, trasy przenośników zgrzebłowych czy sekcje obudów zmechanizowanych.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Mielczarski: Atom w Choczewie? To gwóźdź do trumny równowagi systemu elektroenergetycznego

To jest serce polskiego przemysłu: Wrocław, Opole, Katowice, Kraków. Tymczasem zarówno wiatraki lądowe, jak i morskie buduje się głównie na Pomorzu – tam są najlepsze warunki wiatrowe. Na Śląsku takich warunków po prostu nie ma - mówi prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej w rozmowie z Aldoną Minorczyk-Cichy.

Transformacja energetyczna i przemysł. Jak pogodzić bezpieczeństwo, koszty i rozwój regionów?

Transformacja energetyczna nie jest już tylko kierunkiem polityki klimatycznej – to dziś jeden z kluczowych czynników wpływających na konkurencyjność przemysłu, stabilność gospodarki i bezpieczeństwo państwa. O tym, jak pogodzić te trzy elementy, będą rozmawiać uczestnicy 18. Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się 22-24 kwietnia w Katowicach.

Historyczne osiągnięcie na Morzu Bałtyckim! Kiedy popłynie prąd z pierwszej polskiej farmy wiatrowej?

Wszystkie elementy przejściowe, które połączą fundamenty z turbinami na farmie wiatrowej Batic Power, zostały zainstalowane. Równolegle trwa montaż turbin oraz kabli eksportowych oraz międzyturbinowych na morskim placu budowy. Prąd z pierwszej w historii Polski farmy wiatrowej na morzu popłynie jeszcze w tym roku.

Polska sobie poradzi nawet bez uzupełniania dostaw LNG?

Terminal w Świnoujściu pozwala regazyfikować 8,3 mld m sześc. gazu, z czego niewielki udział stanowią dostawy z zagrożonego regionu; dostawy planowane na marzec są realizowane - poinformował PAP Biznes prezes Gaz-Systemu Sławomir Hinc. Dodał, że może okazać się, że uzupełnianie części dostaw z Kataru nie będzie konieczne.