Jastrzębie Zdrój: wielki piknik z okazji debiutu giełdowego JSW

Zagorowski 68 GAL

fot: Jarosław Galusek

- Decyzja walnego zgromadzenia jest zgodna z naszą rekomendacją. Zatrzymane zyski planujemy efektywnie wykorzystać na realizację inwestycji zarówno związanych z wydobyciem węgla, działalnością koksowniczą, jak i pozostałymi obszarami, w tym energetyką – powiedział Jarosław Zagórowski, prezes JSW

fot: Jarosław Galusek

Kilka tysięcy mieszkańców Jastrzębia Zdroju bawiło się w sobotę na pikniku, zorganizowanym przez Jastrzębską Spółkę Węglową z okazji jej debiutu na warszawskiej giełdzie.

Publiczność szczelnie wypełniła trybunę stadionu. Były konkursy z nagrodami, zabawy i koncerty.

Prezes JSW Jarosław Zagórowski przypomniał, że to właśnie w Jastrzębiu Zdroju podpisano latem 1980 roku pierwsze porozumienia, kończące strajki. Zapowiadając wystąpienie wicepremiera Waldemara Pawlaka podkreślał, że "na szczęście nas nie wypuścił do końca. Dalej jest właścicielem i największym udziałowcem".

- Chcę pogratulować wszystkim pracownikom JSW, zarządowi i wszystkim, którzy w tym duchu Porozumień Jastrzębskich doprowadzili do porozumienia i Jastrzębska Spółka Węglowa zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych. To jest bardzo dobry sygnał, to jest bardzo dobry znak - mówił ze sceny Pawlak.

Jak dodał, firmy przemysłowe, które produkują i wytwarzają rzeczywistą wartość dodaną, są bardzo potrzebne polskiej gospodarce. - Tu są miejsca pracy. Ta tradycja, te porozumienia, które były 30 lat temu, sprawiły, że ten klimat przydał się w znalezieniu dobrej, roztropnej drogi. To jest też przykład odpowiedzialności za relacje społeczne, bo oprócz codziennej pracy jest także wspieranie klubu sportowego Jastrzębski Węgiel. To jest bardzo dobry przykład, jak miejscowa firma wspiera miejscowy sport - mówił Pawlak, nagradzany brawami przez mieszkańców Jastrzębia Zdroju.

Jastrzębska Spółka Węglowa zadebiutowała w środę na warszawskiej GPW. Kurs jej akcji wzrósł na otwarciu sesji o 3,31 proc. i wyniósł 140,5 zł. Na zamknięciu za akcje JSW płacono 136 zł. Jeszcze w tym roku możliwe jest wejście węglowej spółki do WIG20.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zielony Kampus dla studentów na doświadczenia, pomiary i badania

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach był gospodarzem 2nd BAUHAUS4EU Forum i gościł przedstawicieli 9 zagranicznych uczelni członkowskich. W ramach wydarzenia otwarto Green Campus, zieloną przestrzeń dla studentów.

Kryminał na wakacje: „Nie ma głupich”, czyli Harlan Coben nadal w formie

Trudno zliczyć kryminały i thrillery, które amerykański pisarz Harlan Coben ma już na swoim koncie. Na polski wydawniczy rynek trafiła właśnie kolejna pozycja. Kryminał „Nie ma mocnych” posiada to wszystko, czym charakteryzują się książki Cobena: błyskotliwą intrygę, zwroty akcji, tajemnice i dobrze scharakteryzowanych bohaterów.

Cyfrowy i Bezpieczny Śląsk: PIG-PIB wkracza do akcji, by ratować miasta przed skutkami transformacji

Państwowa Służba Geologiczna może pomagać miastom w prowadzeniu złożonych projektów rewitalizacyjnych i środowiskowych

Westinghouse i Bechtel przyspieszają rozmowy. Kluczowa umowa dla atomu coraz bliżej

Konsorcjum firm Westinghouse i Bechtel planuje w najbliższych miesiącach uzgodnić najważniejsze elementy umowy wykonawczej EPC na budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej - poinformował PAP prezes Westinghouse Polska Mirosław Kowalik.