Jastrzębie-Zdrój: morsy szykują się do sezonu

fot: Jolanta Talarczyk/ARC

Tak członkowie klubu Biały Miś otwierali ubiegły sezon kapieli

fot: Jolanta Talarczyk/ARC

Patrząc za okno większość z nas nie jest zadowolona. Temperatury spadają, słońca nie widać i z dnia na dzień co raz bliżej jest do nadejścia zimy. Są jednak tacy, którzy z utęsknieniem oczekują śniegu i mrozu. W tym gronie są członkowie Jastrzębskiego Klubu Morsów "Biały Miś", którzy szykują się do otwarcia sezonu lodowatych kąpieli.

- Spotkamy się już w najbliższą niedzielę (17 listopada). Tradycyjnie pierwsza kąpiel odbędzie się na kąpielisku Zdrój przy ul. Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju. Początek zaplanowaliśmy na godz. 15 - mówi w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl Jan Piłat, prezes Klubu, który podkreśla, że pogoda mogłaby być lepsza na otwarcie sezonu.

- Życzymy sobie trochę śniegu i parę kresek poniżej zera. Wtedy byłoby idealnie - dodaje z uśmiechem prezes Piłat.

W inauguracji sezonu na kąpielisku w Jastrzębiu ma wziąć udział około 100 morsów, na których po kąpieli będzie czekać gorący poczęstunek.

Przypomnijmy, że inspiracją dla powstania Klubu Biały Miś był klub morsów z Gdańska. Początki jastrzębskiego klubu to mniej więcej 1986 r. Wówczas działał on w ramach TKKF Zofiówka.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zabrze z dofinansowaniem 7,2 mln zł. Przebudowa ważnego skrzyżowania coraz bliżej

Miasto Zabrze otrzymało 7,2 mln zł z rezerwy subwencji Ministerstwa Infrastruktury na 2026 rok na rozbudowę układu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Tarnopolskiej i Składowej. To kluczowy krok w kierunku rozpoczęcia jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji w północnej części miasta, która ma znacząco poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu.

Więcej kobiet w zarządach. Ustawa weszła w życie

Regulacje dotyczące równowagi płci we władzach Spółek Skarbu Państwa trafiły do polskiego prawa. 

Katowice planują budowę nowego węzła przesiadkowego w Podlesiu

Katowice rozpoczynają przygotowania do realizacji kolejnego elementu Katowickiego Systemu Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych. Tym razem planowana inwestycja dotyczy węzła „Podlesie”, który ma ułatwić mieszkańcom południowych dzielnic miasta codzienne podróże i zachęcić do częstszego korzystania z transportu publicznego.

Na to czekali mieszkańcy Katowic. Ważny wiadukt już otwarty

Spółka PKP PLK wybudowała nowy wiadukt drogowy na ul. Dobrego Urobku. Z obiektu mogą już korzystać kierowcy.