IKS Solino: nowa twarz spółki

1506023735 zbiorniki iks solino

fot: IKS Solino

W IKS Solino pod naziemnymi głowicami kryją się tysiące podziemnych naturalnych zbiorników z solnymi ścianami na paliwa

fot: IKS Solino

Nowym prezesem spółki Inowrocławskie Kopalnie Soli (IKS) Solino z grupy PKN Orlen został Jacek Goliński, ostatnio dyrektor generalny gdańskiego oddziału Energa Operator. Goliński oficjalnie objął nowe stanowisko 7 maja - podały IKS.

Przedstawiając sylwetkę nowego prezesa IKS, spółka ta poinformowała, że jest on absolwentem marketingu i zarządzania Politechniki Koszalińskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu ekonomiki rolnictwa i agroenergetyki.

Według IKS Goliński od maja 2017 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego oddziału Gdańsk w spółce Energa Operator, "realizując procesy biznesowe, w tym operacyjne, zarządzanie majątkiem sieciowym, optymalizację procesów inwestycyjnych pod kątem efektywności ponoszonych nakładów oraz optymalizację procesów podnoszących efektywność ekonomiczną oddziału".

Jak podały IKS, w latach 2007-2013 Goliński związany był ze spółką Energa-Obrót, gdzie pełnił funkcję pełnomocnika zarządu i zarazem "nadzorował realizację planów handlowych, budowanie portfela zakupowego oraz bezpośrednią opiekę nad klientami strategicznymi", natomiast wcześniej, w latach 2004-2007 "koordynował zadania w obszarze handlowym", m.in. w Carlsberg Polska, Wella Polska i ZK Kruszwica.

Według IKS Goliński w 2014 r. prowadził własną działalność gospodarczą doradztwa energetycznego, a następnie był regionalnym kierownikiem sprzedaży w PKP Energetyka.

Po objęciu przez Golińskiego stanowiska prezesa IKS, zarząd tej spółki ma skład dwuosobowy - zasiada w nim także, jako członek zarządu, dyrektor ds. operacyjnych, Tomasz Molenda, który pełni tę funkcję od czerwca 2017 r.

Pod koniec marca IKS informowały, że tamtejsza rada nadzorcza ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i członka zarządu ds. finansowych - zgłoszenia można było składać do 6 kwietnia. Spółka podawała w marcu, że po odwołaniu dotychczasowego jej prezesa Dariusza Kusiaka, obowiązki te objął oddelegowany z rady Rafał Jędrzejewski.

Kusiak był prezesem IKS od kwietnia 2010 r., a wcześniej - od września 2009 r. - pełnił obowiązki prezesa spółki.

Z końcem kwietnia IKS anonsowały, że w związku z zakończeniem postępowania kwalifikacyjnego na członka zarządu odpowiedzialnego za obszar finansów bez wyboru kandydata, rada nadzorcza spółki ogłosiła kolejne postępowanie kwalifikacyjne na to stanowisko - w opublikowanym wówczas ogłoszeniu termin zgłoszeń wyznaczono na 8 maja.

IKS jest podmiotem grupy PKN Orlen, spółką w której płocki koncern ma 100 proc. udziałów. To największy w Polsce producent solanki - ok. 9 mln metrów sześc. rocznie - która dostarczana jest do zakładów branży sodowej i chemicznej, a także do uzdrowiska Inowrocław.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.