Górnicza spółka zaprasza do projektu edukacyjnego

1737968639 kghm

fot: KGHM

W klasach patronackich KGHM kształci się blisko 2500 uczniów

fot: KGHM

Ruszyły zapisy do projektu „Kompetentni w branży”. Jak co roku, uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z Zagłębia Miedziowego będą mogli wziąć udział w „Lekcji z Mistrzem” w ramach programu edukacyjnego organizowanego przez KGHM. Prezentacja szkół patronackich, rozmowa o programie stypendialnym oraz wirtualna wycieczka pod ziemię dzięki goglom VR to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla młodzieży - informuje KGHM.

- Organizowane przez nas zajęcia, to nie tylko szansa dla młodych ludzi na zapoznanie się z możliwościami edukacyjnymi oferowanymi przez nasze szkoły patronackie, lecz także okazja do zrozumienia wyjątkowego charakteru naszego regionu - Zagłębia Miedziowego – powiedziała Magdalena Lipińska, dyrektor naczelna ds. zarządzania zasobami ludzkimi, KGHM Polska Miedź. - W spotkaniach uczestniczą pracownicy, którzy na co dzień opiekują się praktykantami. Dzięki swojemu doświadczeniu w pracy z młodzieżą w sposób ciekawy i zrozumiały prezentują korzyści wynikające z dalszej edukacji na kierunkach m.in. z obszarów elektroniki, mechatroniki, górnictwa oraz hutnictwa. Spotkanie z „Kompetentnymi” to godzina wyjątkowej lekcji.

Od lat spotkania z „Kompetentnymi” KGHM cieszą się dużym zainteresowaniem placówek dydaktycznych oraz samych uczniów. Tylko w minionym roku pracownicy spółki odwiedzili szkoły podstawowe m.in. w Głogowie, Legnicy, Lubinie, Polkowicach, Nielubi, Gaworzycach, Bieniowicach, Świerzawie, Nowym Kościele, Wilkowie czy Jędrzychowie. Podczas spotkania, przewidzianego na jedną godzinę lekcyjną, uczniowie dowiedzą się o programie klas patronackich, promowanych zawodach, możliwościach praktyk, a także o działalności KGHM jako największego lokalnego pracodawcy.

Obecnie w klasach patronackich KGHM kształci się blisko 2500 uczniów w 10 szkołach Zagłębia Miedziowego. Patronatem objęte są m.in. kierunki z obszarów elektroniki, elektryki, automatyki, przeróbki, mechatroniki, górnictwa czy hutnictwa. Ich absolwentami jest już ponad 450 pracowników spółki. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.