Górnicza spółka z wieloletnią umową na sprzedaż węgla

1729528675 umowapgg

fot: Facebook PGG

Umowę między PGG SA a Grupą Veolia podpisano w siedzibie górniczej spółki

fot: Facebook PGG

W siedzibie Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach podpisano w poniedziałek 21 października aneks do wieloletniej umowy sprzedaży węgla Grupie Veolia - poinformowała PGG w swoich mediach społecznościowych.

PGG SA dostarczy węgiel do odbiorców z Grupy Kapitałowej Veolia w latach 2025-2027. Tylko w przyszłym roku PGG dostarczy węgiel na kwotę ponad 300 mln złotych brutto. Veolia natomiast będzie dostarczała górniczej spółce energię elektryczną.

- Każda wieloletnia umowa ze znaczącym wolumenem rocznym pozwalającym na sprzedaż węgla produkowanego przez kopalnie wchodzące w skład naszej spółki jest dla nas bardzo ważna, bo przynosi realny przychód dla spółki. To kolejna cegiełka w budowaniu planu funkcjonowania spółki w kolejnych miesiącach i latach. Waga tej cegiełki jest szczególnie ważna w sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się nasza branża - mówi Leszek Pietraszek, prezes PGG SA, cytowany w mediach społecznościowych.

PGG zakontraktowała od spółki handlowej Veolia Energy Contracting Poland sp. z o.o. (VECP) dostawę energii elektrycznej w 2025 r. Wartość umowy wyniesie niemal 200 mln złotych brutto. Zakup gwarantuje pokrycie zapotrzebowania PGG SA na energię elektryczną w 2025 r. na poziomie 27 proc. - informuje PGG.

- Współpraca z PGG SA stanowi początek strategicznego partnerstwa, które ma kluczowe znaczenie nie tylko dla lokalnej społeczności, ale również dla całego sektora przemysłowego. Dostarczony węgiel umożliwi Veolii produkcję energii w wysokosprawnej kogeneracji, zapewniając ciepło dla mieszkańców miast oraz energię elektryczną dla odbiorców zarówno Veolii, jak i PGG SA. To partnerstwo przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej i stabilności dostaw, co w konsekwencji wpłynie pozytywnie na rozwój gospodarczy regionu i poprawę jakości życia mieszkańców - mówi Luiz Hanania, prezes zarządu Grupy Veolia w Polsce.

Podczas wydarzenia obecna była minister przemysłu Marzena Czarnecka.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.