Górnictwo: JSW wspiera siatkarzy, spółka pojawiła się w nazwie klubu

1714372756 mistrz jastrzebski wegiel

fot: Jastrzębski Węgiel

Drużyna Jastrzębskiego Węgla zdobyła czwarte Mistrzostwo Polski w historii. Wcześniej zdobywali je w latach 2004, 2021 i 2023

fot: Jastrzębski Węgiel

Siatkarski klub Jastrzębski Węgiel przedłużył umowę sponsoringową z Jastrzębską Spółką Węglową, która od lat jest jego partnerem strategicznym. Drużyna będzie występować w PlusLidze i w Lidze Mistrzów pod nową nazwą JSW Jastrzębski Węgiel - podały służby prasowe klubu. Siatkarze z Jastrzębia Zdroju to aktualni mistrzowie Polski.

Umowa sponsoringowa została podpisana przedłużona w środę, 12 lutego, w siedzibie JSW. Górnicza spółka jest partnerem strategicznym siatkarskiego klubu od 2004 r. Dzięki wsparciu JSW klub zdobywał medale i trofea na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

W sumie czterokrotnie zdobył Mistrzostwo Polski, dwa razy Superpuchar Polski, raz wywalczył Puchar Polski, czterokrotnie sięgnął po wicemistrzostwo Polski i ośmiokrotnie po brązowy medal mistrzostw Polski. Ponadto, w swej kolekcji ma dwa srebrne i jeden brązowy medal Ligi Mistrzów, a także srebrny medal Pucharu Challenge oraz srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata.

Oprócz tego, od sezonu 2012 roku Jastrzębski Węgiel realizuje projekt młodzieżowej siatkówki pod nazwą Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla. Powstała ona w oparciu o wspólną wizję Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz klubu siatkarskiego, zakładającą nowatorską działalność na rzecz rozwoju sportu w regionie.

Jastrzębski Węgiel od lat promuje markę JSW w kraju oraz za granicą, a od teraz, dzięki kolejnej umowie sponsoringowej, będzie to robił pod nazwą JSW Jastrzębski Węgiel.

JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard w Unii Europejskiej i jednym z wiodących producentów koksu używanego do wytopu stali.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Orlenu zdecydowało o wypłacie 8 zł dywidendy

Obradujące we wtorek w Płocku Zwyczajne Walne Zgromadzenie (ZWZ) Orlenu wyraziło zgodę, aby dywidenda do wypłaty w tym roku wyniosła 8 zł na akcję, co rekomendował zarząd. Taka wysokość dywidendy jest najwyższa w historii tej spółki.

W kopalni będzie akcja poszukiwawcza kombajnu ścianowego

W zabrzańskiej kopalni szykuje się sensacja! Już w poniedziałek 15 czerwca w podziemiach kopalni Guido zaplanowano akcję poszukiwawczo-rekonesansową. Jej celem będzie potwierdzenie, czy pozostawiono tam element prototypowego kombajnu ścianowego KDS-1 w wyrobiskach dawnej Kopalni Doświadczalnej Węgla Kamiennego M-300.

Jutro za paliwo zapłacisz więcej. Sprawdź ile

W środę litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 5,96 zł, benzyny 98 - 6,61 zł, a diesla - 6,46 zł - wynika z wtorkowego obwieszczenia Ministra Energii. Oznacza to, że ceny maksymalne wszystkich paliw wzrosną w porównaniu z wtorkiem.

Aż 20 mln zł kary za sprzedaż luksusowych samochodów do Rosji

Naczelnik Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach nałożył na firmę z woj. śląskiego 20 mln zł kary za sprzedaż luksusowych aut odbiorcom w Rosji. Przedsiębiorca łamał zakaz handlu nałożony rozporządzeniem Rady UE. Wartość rynkowa pojazdów to ponad 19 mln euro.