Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.20 PLN (-0.70%)

KGHM Polska Miedź S.A.

323.35 PLN (+1.05%)

ORLEN S.A.

128.54 PLN (+0.27%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.69 PLN (+0.33%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.90 PLN (0.00%)

Enea S.A.

22.98 PLN (+1.86%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.95 PLN (-0.80%)

Złoto

4 716.50 USD (-0.93%)

Srebro

75.76 USD (-2.47%)

Ropa naftowa

105.50 USD (+3.85%)

Gaz ziemny

2.60 USD (-4.38%)

Miedź

6.04 USD (-1.41%)

Węgiel kamienny

106.45 USD (+1.43%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.20 PLN (-0.70%)

KGHM Polska Miedź S.A.

323.35 PLN (+1.05%)

ORLEN S.A.

128.54 PLN (+0.27%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.69 PLN (+0.33%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.90 PLN (0.00%)

Enea S.A.

22.98 PLN (+1.86%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.95 PLN (-0.80%)

Złoto

4 716.50 USD (-0.93%)

Srebro

75.76 USD (-2.47%)

Ropa naftowa

105.50 USD (+3.85%)

Gaz ziemny

2.60 USD (-4.38%)

Miedź

6.04 USD (-1.41%)

Węgiel kamienny

106.45 USD (+1.43%)

Górnicy z Ziemowita najlepsi w skacie

Jest już wyłoniony nowy, drużynowy mistrz Polski w skacie. Ten tytuł przypadł drużynie OSP Lędziny w składzie Bracia Kołodziejczykowie, Krzysztof i Adam, Krzysztof Orocz i Henryk Krzymiński.

Zespół statecznie triumfował w krajowej lidzie skata po wczorajszej, ostatniej rundzie rozgrywek, która miała miejsce w żorskim klubie Wisus.

- Bardzo sobie ten tytuł cenimy. To największe wyróżnienie, po jakie można sięgnąć w polskim skacie - powiedział portalowi nettg.pl Krzysztof Kołodziejczyk, który podobnie jak Krzysztof Orocz, pracuje w kopalni Ziemowit.

Warto dodać, że Krzysztof Kołodziejczyk wywalczył już w tym roku tytuł drużynowego wicemistrza Europy w skacie wraz z reprezentacją Polski. Mistrzowski tytuł przypadł Niemcom.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Bebok Mobilok pilnuje Politechniki Śląskiej

Przy wejściu głównym do kampusu Politechniki Śląskiej w Katowicach uroczyście odsłonięto figurkę Mobiloka. To symbol nowoczesności, wiedzy i inżynierskiej pasji zakorzenionej w śląskiej tradycji. To wyjątkowe połączenie naszego lokalnego dziedzictwa z przyszłością, którą wspólnie tworzą nauka, innowacje i młodzi ludzie.

Wygrali licytację WOŚP i zjechali do szybu Grzegorz

Był to drugi taki zjazd w tym miesiącu w Południowym Koncernie Węglowym. Tym razem szyb Grzegorz. Wcześniej zwycięzcy licytacji WOŚP gościli również w Zakładzie Górniczym Janina. Oba wydarzenia pozwoliły uczestnikom poznać specyfikę pracy zakładów górniczych od strony technicznej oraz organizacyjnej.

Wincenty Pstrowski: "Kto wyrobi więcej ode mnie?" Górnik, symbol epoki i ofiara systemu

Katowicki Instytut Pamięci Narodowej przypomina, że 18 kwietnia minęła kolejna rocznica śmierci Wincentego Pstrowskiego. Zmarł  w 1948 r. w Krakowie. Górnik, rębacz dołowy i jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli propagandy pracy w Polsce Ludowej.

Górny Śląsk nie pęka przed gigantami. Szalone remisy Górnika i GKS-u

W minionej kolejce śląskie zespoły stanęły przed niezwykle trudnymi wyzwaniami. Wiele z nich rywalizowało na wyjeździe lub mierzyło się z faworytami ligi. Choć żadna z ekip z naszego regionu nie odniosła zwycięstwa, z pewnością nie można mówić o rozczarowaniu. Mecze Górnika Zabrze i GKS-u Katowice dostarczyły kibicom ogromnych emocji i niespodziewanych zwrotów akcji.