PGG o współpracy z Ukrainą i dostawach węgla

1728485488 kongres

fot: Grupa MTP

W Poznaniu odbył się Kongres Odbudowy Ukrainy. Wziął w nim udział prezes PGG Leszek Pietraszek

fot: Grupa MTP

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Leszek Pietraszek wziął udział w Kongresie Odbudowy Ukrainy, który odbył się w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dyskusja dotyczyła m.in. rynków zbytu węgla czy zakupu produkowanych w Ukrainie urządzeń górniczych – poinformowała Polska Grupa Górnicza w swoich mediach społecznościowych.

- Jako prezes Polskiej Grupy Górniczej mogę zapewnić, że jesteśmy aktywni, cały czas szukamy różnych możliwości zaangażowania się, także na rynku ukraińskim. Na obecnym etapie widzimy m.in. przestrzeń do zakupów produkowanych na terenie Ukrainy, np. maszyn i urządzeń górniczych, bezpośrednio od ukraińskich producentów lub ich polskich przedstawicielstw. Oczywiście tego typu zakupy mogłyby być realizowane w ramach postępowań przetargowych ogłaszanych przez PGG - powiedział Leszek Pietraszek, prezes PGG.

Prezes dodał, że odbudowująca się ukraińska gospodarka będzie potrzebowała nie tylko bezpośrednich inwestycji, ale i rynków zbytu na swoje produkty czy usługi. - Wydaje się, że taką przestrzeń, jako PGG możemy zaoferować. Myślę, że nasze relacje z ukraińskimi partnerami w przyszłości w naturalny sposób będą mogły również dotyczyć kwestii zapewnienia stabilnych dostaw węgla kamiennego na ukraiński rynek. Bez wątpienia Ukrainie do odbudowy jej gospodarki będzie potrzebny węgiel o określonych parametrach, który PGG – jako największy producent węgla kamiennego w UE – będzie w stanie dostarczyć - mówił Leszek Pietraszek cytowany w mediach społecznościowych PGG.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Termin ważności bonów za zwrot opakowań powinien wynieść minimum 3 miesiące

Nowy termin ważności bonów za zwrot opakowań w ramach systemu kaucyjnego powinien wynieść minimum 3 miesiące - powiedziała we wtorek szefowa MKiŚ Paulina Hennig-Kloska. Dodała, że jesienią powinien ukazać się wpis do wykazu prac rządu z projektem m.in. wydłużającym ważność bonu.

Zamki, skały i moc atrakcji. We wrześniu Jura zachwyci po raz kolejny

Od 18 do 20 września będzie odbywać się 9. edycja Juromanii. Wydarzenie ma promować jurajskie tradycje, kulturę, kuchnię i możliwości spędzania wolnego czasu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

To miasto otrzymało potężne wsparcie na budowę ronda turbinowego

Dąbrowa Górnicza otrzymała dofinansowanie w wysokości 5,2 mln zł z budżetu państwa, które pozwoli na budowę ronda turbinowego na skrzyżowaniu Alei Róż i Legionów Polskich.

Lotnisko Katowice rozpoczęło rozbudowę terminala przylotowego C

Lotnisko Katowice przed sezonem wakacyjnym 2027 ma zakończyć rozpoczętą teraz rozbudowę i reorganizację terminala przylotowego C - przekazał we wtorek rzecznik lotniska Piotr Adamczyk. Dzienna przepustowość terminala ma wzrosnąć z 21,9 tys. do 37 tys. osób.