Politechnika Śląska: nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie

1519128501 projektdyplomowy

fot: UM Gliwice

Tak wygląda wizualizacja bloku zaprojektowanego przez Katarzynę Ponińską

fot: UM Gliwice

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, Katarzyna Ponińska oraz Wojciech Szkarłat, zajęli kolejno pierwsze oraz trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Habitat Now". Projekty konkursowe dotyczyły architektury mieszkaniowej.

Pierwszą nagrodę w konkursie "Habitat Now" otrzymała Katarzyna Ponińska. Dostała ją za pracę pracę inżynierską i konkursową „Connectiv housing”, przygotowaną pod opieką dr. hab. inż. arch. Tomasza Wagnera. Projekt studentki już wcześniej znalazł się wśród 20 najlepszych rozwiązań w międzynardowym konkursie Tamayouz International Award 2017.

– Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Mój projekt zwraca uwagę na ważne aspekty, jakie są pomijane w dzisiejszym projektowaniu deweloperskich mieszkań – bezpieczeństwo – rozumiane jako wyższa świadomość społeczna i lepsze relacje sąsiedzkie oraz połączenie z naturą – namiastkę wiejskiego życia w mieście. Całość spojona w formie miejskiego bloku, przez co projekt wydaje się bardziej realny i dostępny – wyjaśnia Katarzyna Ponińska.

Trzecie miejsce zajął projekt Wojciecha Szkarłata, „Sport&Living Hybrid”, którego promotorem był dr inż. arch. Jan Kubec. Jego praca zakłada połączenie obiektu wielkogabarytowego o funkcji sportowej z zabudową wielorodzinną, która ułatwia relacje międzyludzkie i kontakt człowieka ze sportem.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że projekt został wyróżniony w konkursie, który porusza poszukiwanie innowacyjnych sposobów kształtowania środowiska mieszkaniowego, odpowiadającego potrzebom współczesnego użytkownika – argumentuje student.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Barbórka w środku lata? Tylko w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry to miasto, gdzie barbórkowe tradycje żyją nawet w lipcu. Będzie można się o tym przekonać w najbliższych dniach.

Awantura w kopalni, znany europoseł w akcji, wezwano policję

Awantura w kopalni Solino. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Daniel Obajtek sforsował wejście do zakładu, by dołączyć do strajku głodowego prowadzonego przez górników inowrocławskich górników.  

Prezes Kolei Śląskich: Liczymy, że pierwsi górnicy będą u nas pracować w tym roku

Pierwsi pracownicy Polskiej Grupy Górniczej są już szkoleni przez Koleje Śląskie - powiedział w rozmowie z netTG.pl Krzysztof Klimosz, prezes Kolei Śląskich.

Wizyta na oddziałach Przedsiębiorstwa Budowy Szybów. Jakie wnioski?

Przedstawiciele firmy K+S (Kali und Salz) zwiedzili oddziały Przedsiębiorstwa Budowy Szybów w Wieliczce i Jaworznie. Spotkanie poświęcone było prezentacji realizowanych inwestycji oraz wymianie doświadczeń branżowych.