Górnictwo: zgłoszenia do zarządu KW tylko do 25 marca

fot: Andrzej Bęben/ARC

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi reguły postępowania kwalifikacyjnego zostaną przeprowadzone przez radę nadzorczą 25 kwietnia w siedzibie Kompanii Węglowej

fot: Andrzej Bęben/ARC

We wtorek, 25 marca, upływa termin składania pisemnych aplikacji kandydatów na stanowiska prezesa i pięciu wiceprezesów Kompanii Węglowej. Dzień później koperty ze zgłoszeniami zostaną otwarte.

Wszyscy kandydaci do zarządu Kompanii Węglowej muszą mieć wykształcenie wyższe oraz przynajmniej dziesięcioletni staż pracy, w tym pięć lat na stanowiskach kierowniczym. Muszą korzystać z pełni praw publicznych, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz nie mogą podlegać ograniczeniom, dotyczącym zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych.

Kandydaci na stanowisko prezesa zarządu powinni mieć ukończone studia magisterskie o specjalności prawniczej, ekonomicznej lub technicznej. Ubiegający się o stanowisko wiceprezesa ds. ekonomiki i finansów - studia magisterskie o specjalności ekonomicznej lub finansowej. Wymaganiem stawianym kandydatom aplikującym na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu jest co najmniej pięcioletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym odpowiedzialnym za działalność handlową. Wiceprezes ds. produkcji, oprócz ukończonych studiów wyższych o specjalności górniczej, powinien posiadać uprawnienia kierownika ruchu zakładu górniczego oraz przynajmniej pięcioletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w przedsiębiorstwie górnictwa węgla kamiennego. Kandydaci na wiceprezesa ds. pracy muszą posiadać co najmniej pięcioletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym odpowiedzialnym za kształtowanie polityki zatrudnieniowej i płacowej. Wymaganiem stawianym wiceprezesowi ds. restrukturyzacji i rozwoju jest co najmniej pięcioletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, odpowiedzialnym za zarządzanie majątkiem rzeczowym i finansowym lub procesami reorganizacji przedsiębiorstwa.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi reguły postępowania kwalifikacyjnego zostaną przeprowadzone przez radę nadzorczą 25 kwietnia w siedzibie Kompanii Węglowej. Kandydaci zapraszani będą w kolejności alfabetycznej.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów.