Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.76 PLN (-3.14%)

KGHM Polska Miedź S.A.

373.80 PLN (-1.24%)

ORLEN S.A.

145.04 PLN (+0.10%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.57 PLN (-0.33%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.49 PLN (-0.71%)

Enea S.A.

21.28 PLN (+2.11%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.10 PLN (-3.91%)

Złoto

4 703.72 USD (+0.08%)

Srebro

87.55 USD (-0.82%)

Ropa naftowa

105.63 USD (0.00%)

Gaz ziemny

2.86 USD (-0.17%)

Miedź

6.63 USD (+0.14%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.76 PLN (-3.14%)

KGHM Polska Miedź S.A.

373.80 PLN (-1.24%)

ORLEN S.A.

145.04 PLN (+0.10%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.57 PLN (-0.33%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.49 PLN (-0.71%)

Enea S.A.

21.28 PLN (+2.11%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.10 PLN (-3.91%)

Złoto

4 703.72 USD (+0.08%)

Srebro

87.55 USD (-0.82%)

Ropa naftowa

105.63 USD (0.00%)

Gaz ziemny

2.86 USD (-0.17%)

Miedź

6.63 USD (+0.14%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Górnictwo: zarząd KHW rozmawia ze związkami o cięciu kosztów

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Dla Katowickiego Holdingu Węglowego pracuje obecnie 18 firm zewnętrznych

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Władze Katowickiego Holdingu Węglowego spotkały się we wtorek (4 listopada) ze związkami zawodowymi działającymi w spółce i rozmawiały o ograniczeniu kosztów, które jest jednym z elementów przystosowania firmy do aktualnych realiów rynkowych - poinformował portal górniczy nettg.pl Wojciech Jaros z Działu Komunikacji Korporacyjnej KHW. Po spotkaniu zarząd Holdingu wydał oświadczenie.

"Mając na uwadze aktualną sytuację ekonomiczno-gospodarczą, w jakiej znajduje się polskie górnictwo węgla kamiennego, w tym KHW SA - nasza firma - Zarząd Spółki prowadzi działania dostosowujące ją do warunków zmieniającego się otoczenia gospodarczego. Z tego powodu Zarząd zaprosił stronę społeczną do podjęcia dialogu w zakresie wprowadzania ograniczeń kosztowych, będących elementem trwającego procesu przystosowywania KHW SA do aktualnych realiów gospodarczych - czytamy w piśmie, które dotarło do redakcji portalu górniczego nettg.pl.

W dalszej części przedstawiono propozycję jaką zarząd skierował do strony społecznej. W pierwszej kolejności włodarze KHW zaproponowali negocjacje dotyczące zawieszenia, w trybie określonym przez Kodeks pracy, niektórych elementów Holdingowego Układu Zbiorowego Pracy.

Pośród tych elementów miałby się znaleźć: deputaty węglowe, nagrody roczne oraz inne świadczenia pracownicze nie powiązane bezpośrednio z wykonywaną pracą, takie jak np. ekwiwalent za pomoce szkolne, bilet z Karty Górnika itp.

"Wszystkie te działania mają przyczynić się do bardziej efektywnego funkcjonowania firmy w otaczających ją uwarunkowaniach" - wyjaśnił zarząd KHW.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Woda, która łączy region. Jak system pierścieniowy GPW chroni Śląsk przed awariami?

Woda jest jedną z tych rzeczy, których zwykle nie zauważamy – dopóki nie zaczyna jej brakować. W przypadku Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów to codzienne, ciche działanie nabiera szczególnego znaczenia, bo od pracy Spółki zależy bezpieczeństwo i komfort życia milionów mieszkańców Śląska.

20250911 145110

Rekultywacja poprzemysłowej hałdy w Czerwionce-Leszczynach

W sercu Śląska, na terenie dawnej kopalni KWK Dębieńsko, spółka ZOWER (powołana do życia w 2002 roku przez Elektrownię Rybnik) od ponad dwóch dekad realizuje ambitny projekt rewitalizacji zdegradowanego obszaru pogórniczego. To przedsięwzięcie, choć niepozbawione wyzwań, przynosi wymierne korzyści środowiskowe, społeczne i gospodarcze. Spółka naprawdę ma się czym pochwalić.

W Górniczej o górniku ze Szczygłowic i załodze kopalni Bolesław Śmiały

Jaka przyszłość czeka JSW? Co słychać u załogi łaziskiej kopalni? W jaki sposób górnicze spółki angażują się w sektor zbrojeniowy? Kopalnie na Jurze – powstaną czy nie? O tym m.in. przeczytają Państwo w najnowszym wydaniu Trybuny Górniczej, która ukaże się już w najbliższy piątek, 15 maja. Polecamy też historię Mirosława Romańczuka, górnika uratowanego po wybuchu metanu w kopalni Szczygłowice.

Zapasy gazu w magazynach UE coraz bliżej 36 proc. W Polsce prawie 49 proc.

Zapasy gazu ziemnego w magazynach UE wynoszą 35,7 proc. wobec średniej 5-letniej na tę porę, wynoszącej 48,4 proc. W magazynach jest 404,21 TWh gazu - wynika z wyliczeń firmy Gas Infrastructure Europe. W Polsce w magazynach jest 18,00 TWh tego paliwa, a ich zapełnienie sięga 48,9 proc.