Górnictwo: Za nami druga edycja Szkoły Przywództwa KGHM

1626707627 przewodnicy kghm

fot: KGHM

Oto najlepsi uczestnicy Szkoły Przywództwa KGHM

fot: KGHM

Zakończyła się kolejna edycja Szkoły Przywództwa KGHM „Przewodnicy” - poinformowały w poniedziałek, 19 lipca, slużby prasowe koncernu. W rozpoczętym w październiku 2020 r. programie udział wzięło 30 uczestników z całej Polski. Do grona laureatów i wyróżnionych powędrowały nagrody o łącznej wartości niemal 20 tys. zł.

– Tegoroczna edycja „Przewodników” z pewnością zostanie zapamiętana jako wyjątkowa. W równym stopniu przyczyniły się do tego szczególnie wysokie kompetencje i motywacja jej uczestników, ale też pandemiczne ograniczenia, przy których przyszło nam realizować całe przedsięwzięcie – powiedziała dyrektor naczelna ds. komunikacji w KGHM Polska Miedź Lidia Marcinkowska-Bartkowiak. 

Dyrektor dodała, że spowodowane pandemią zmiany w harmonogramie programu oraz przeniesienie zajęć w tryb online nie zmniejszyły zainteresowania „Przewodnikami”.

- Nowe warunki wręcz zainspirowały uczestników do poszukiwania kolejnych sposobów przekucia zaistniałej sytuacji na własną korzyść. Doskonale świadczy to o kreatywności młodych ludzi. Nasi „Przewodnicy” rzeczywiście posiadają ponadprzeciętne kompetencje przywódcze – podkreśliła.

Najlepszym uczestnikiem drugiej edycji „Przewodników” okazał się absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, Szymon Sendłak z Wielkopolski. Laureat interesuje się odnawialnymi źródłami energii i nowymi technologiami. Zwycięzca w nagrodę otrzymał bon edukacyjny o wartości 8 tys. zł. Kolejne dwie osoby oraz pięciu wyróżnionych również uhonorowanych zostało bonami, które można przeznaczyć na sfinansowanie studiów, kursów lub szkoleń. 

- Najbardziej niespodziewaną wartością, którą zaoferował program, była dla mnie możliwość poznania i współpracowania z ludźmi, którzy ze względu na inne wykształcenie i pracę nie należą do mojego świata.  Świetne było to, że pomimo tych różnic i początkowego totalnego braku powiązań między nami, tematów do rozmowy nie brakowało, współpraca się kleiła, a znajomości pozostaną - miejmy nadzieję - na długo! – mówił Szymon Sendłak.

Podobnie jak w przypadku pierwszej edycji projektu, także i tym razem zajęcia prowadzili przedstawiciele wyższej kadry menedżerskiej KGHM Polska Miedź oraz grono reprezentujących różne dziedziny ekspertów z Polski i Stanów Zjednoczonych.

W ramach projektu „Przewodnicy” od 2019 r. KGHM wyszukuje obiecujących młodych ludzi, których kształci w obszarach umiejętności, wiedzy oraz zdolności niezbędnych do pełnienia w niedalekiej przyszłości istotnych ról społecznych i biznesowych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów. 

Wiemy, ile w piątek zapłacisz za benzynę. Będzie taniej

W piątek litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 5,95 zł, benzyny 98 - 6,65 zł, a diesla - 6,12 zł - wynika z czwartkowego obwieszczenia Ministra Energii. Oznacza to, że ceny maksymalne obu rodzajów benzyny będą niższe niż w czwartek, a cena diesla będzie wyższa.