Górnictwo: w tym roku PGG świętuje Barbórkę w Halembie

fot: Witold Gałązka/ARC

Największa polska spółka węglowa świętować będzie w Rudzie Śląskiej

fot: Witold Gałązka/ARC

W Rudzie Śląskiej Halembie, gdzie w tym roku drugą w historii firmy Barbórkę świętować będzie Polska Grupa Górnicza, trwają ostatnie przygotowania do uroczystości z udziałem przedstawicieli prezydenta RP, premier rządu RP Beaty Szydło, ministra i wiceministra energii, metropolity katowickiego oraz wojewody śląskiego.

Obchody barbórkowe rozpoczną się o godzinie 16.00 po południu w piątek, 1 grudnia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej Halembie przywitaniem zacnych gości przez gospodarzy uroczystości - zarząd Polskiej Grupy Górniczej.

Początek akademii barbórkowej PGG zaplanowano na godz. 17.00.

Przewidziano m.in. odczytanie listu Andrzeja Dudy do górników PGG, a także występienia premier Beaty Szydło, ministra Krzysztofa Tchórzewskiego, ks. arcybiskupa Wiktora Skworca i wojewody Jarosława Wieczorka.

W czasie uroczystości nadane zostaną najwyższe stopnie górnicze a także odznaczenia państwowe i resortowe oraz wyróżnienia dla zaslużonych górników.

Akademię uświetnią występy artystyczne dzieci i młodzieży i - tradycyjnie - górnicza orkiestra dęta. Po oficjalnej części goście udadzą się na śląski obiad do słynnej rudzkiej Adrii, która mieści się w zabytkowym, neobarokowym Gościńcu Hrabiowskim, zbudowanym przez Franciszka II von Ballestrema w 1897 r. obok głównego dworca kolei w Rudzie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pod tym względem Polska wypada lepiej niż Czechy, Węgry i Niemcy

Polska ma niski wskaźnik inwestycji brutto do PKB, ale pod względem inwestycji netto wypada bardzo dobrze - ocenił BNP Paribas. Z jego analizy wynika, że po uwzględnieniu amortyzacji Polska wypada lepiej niż inne państwa regionu, np. Czechy, Węgry i Niemcy.

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.