Górnictwo: tę wystawę warto będzie zobaczyć

fot: Kajetan Berezowski

Podczas poprzedniej edycję Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach można było zobaczyć wiele innowacyjnych urządzeń służących górnictwu

fot: Kajetan Berezowski

Jak wygląda zmechanizowana obudowa ścianowa najnowszej generacji i kto ją produkuje? Sami byśmy chcieli wiedzieć. Niebawem przekonamy się o tym wszyscy odwiedzając kolejną edycję Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2019.

Już dziś wiadomo, że zaprezentuje się rekordowa ilość wystawców, ponad 300 firm z 15 krajów świata. Prócz gospodarzy, czyli Polski, do Katowic zjadą goście z Kanady, Rosji, Chin, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Czech i Francji. Na swych stoiskach zaprezentują kolejki podwieszane, kombajny i wiertnice. W porównaniu z poprzednią edycja targów przybędzie prezentacji wirtualnych. W tym roku organizatorzy zwrócą szczególną uwagę na problemy związane z ekologią w ramach Eko Targów 2019. Każdy, kto odwiedzi imprezę, będzie mógł zebrać garść informacji na temat ekologicznego mieszkania, w tym ekologicznego i oszczędnego grzania, zajrzeć do kotła retortowego, a przy okazji poznać źródła finansowania podobnych inwestycji we własnym domu.

W ramach Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2019 odbędą się także konferencje. Jedna z nich poświęcona zostanie górnictwu, gałęzi przemysłu, która wciąż odgrywa bardzo ważną rolę w światowej gospodarce. Poza tym przewidziane są konkursy dla wystawców i studentów oraz – podobnie jak w latach poprzednich – losowanie nagród dla tych wszystkich, którzy zdecydowali się obejrzeć katowicką ekspozycję. Nagroda główną będzie samochód marki KIA Picanto.

Jak zapowiadają organizatorzy targi będą większe od tych z poprzedniej ich edycji. Wówczas wystawcy zaprezentowali swoją ofertę na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego i placu przed Spodkiem. Tym razem wejdą także do samego Spodka i zajmą dodatkowe powierzchnie - w sali balowej MCK oraz w holach dolnym i górnym.

Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2019 odbędą się w dniach od 10 do 13 września br. Imprezie patronować będzie Ministerstwo Energii. Na liście patronów znalazło się także ponad 30 innych przedsiębiorstw i instytucji. Współorganizatorem wystawy jest miasto Katowice.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.