Górnictwo: Tauron Wydobycie organizuje praktyki zawodowe dla studentów i uczniów szkół patronackich

1626260281 praktyki tauron wydobycie

fot: Tauron Wydobycie

W roku szkolnym 2020-2021 w klasach patronackich Taurona Wydobycie w specjalnościach technik górnictwa podziemnego, technik mechanik, technik elektryk, technik mechatronik, technik elektronik kształciło się 309 uczniów

fot: Tauron Wydobycie

W Tauron Wydobycie ruszają praktyki studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie - poinformowały służby prasowe spółki. Współpraca firmy ze szkołami średnimi i specjalistycznymi uczelniami wyższymi zapewnia dopływ odpowiednio wykwalifikowanej kadry do zakładów górniczych spółki. Tylko w tym roku ponad 300 uczniów ukończyło kształcenie w zawodowych klasach patronackich Tauron Wydobycie. Od 2010 r. w spółce zatrudniono 250 absolwentów klas patronackich.

- Wspieramy rozwój szkolnictwa zawodowego, umożliwiając studentom kierunków technicznych nabywanie praktycznych umiejętności w rzeczywistym środowisku pracy, przy wykorzystaniu infrastruktury naszych zakładów górniczych w Jaworznie, Libiążu i Brzeszczach – mówi prezes Tauron Wydobycie Jacek Pytel.

- Dzięki współpracy z renomowaną Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie jesteśmy beneficjentami profesjonalnego kształcenia kadry technicznej – dodaje prezes.

Ekologiczne aspekty procesu produkcji, logistyka, transport i spedycja, a także metody i systemy eksploatacji oraz elementy cyklu technologicznego – to niektóre przewodnie obszary tematyczne tegorocznych wakacyjnych praktyk studenckich.

- AGH kładzie silny nacisk na współpracę z przemysłem. Skutkuje to niezwykle przydatnymi praktykami zawodowymi. Nasi studenci mogą dzięki temu uczyć się od ekspertów, którzy na co dzień zajmują się eksploatacją surowców. Dzięki tego typu praktykom nasi absolwenci z kolei wchodzą na rynek pracy bogatsi o bardzo cenne doświadczenie i znajomość procesów w największych firmach z obszaru energetyki czy wydobycia złóż – podkreśla prorektor ds. studenckich AGH prof. Rafał Dańko, 

W zakresie średniego szkolnictwa zawodowego Tauron Wydobycie obejmuje umowami patronackimi 20 klas w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, w Zespole Szkół w Libiążu oraz w Powiatowym Zespole nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach.

W roku szkolnym 2020-2021 w klasach patronackich spółki w specjalnościach technik górnictwa podziemnego, technik mechanik, technik elektryk, technik mechatronik, technik elektronik kształciło się 309 uczniów. Za najlepsze wyniki w nauce wyróżnienia otrzymało w tym roku 45 uczniów klas patronackich.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Grzegorz Wolnik: JSW musi być do uratowania. Taka firma nie może upaść

Przyszłość Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wydłużenie pracy bloków Elektrowni Rybnik i powstanie drugiej metropolii na Śląsku. O tym rozmawialiśmy z Grzegorzem Wolnikiem, radnym Sejmiku Województwa Śląskiego (KO). 

Tauron Ciepło zwiększa przepustowość sieci ciepłowniczej z Elektrociepłowni Łagisza

Spółka Tauron Ciepło rozpoczęła zwiększanie przepustowości sieci ciepłowniczej, która umożliwi dodatkową produkcję ciepła z Elektrociepłowni Łagisza. Od sezonu grzewczego 2026/27 z tamtejszego ciepła będą mogli korzystać m.in. mieszkańcy Sosnowca.

1764399499 gadowski

Gadowski: Problemy JSW nie zaczęły się wczoraj

Problemy JSW nie zaczęły się wczoraj - podkreślił podczas posiedzenia Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych poseł Krzysztof Gadowski z KO.

Dzięki unijnym pieniądzom odzyskają blask. Dotacje dostaną też górnicze obiekty

Rewitalizacja parku miejskiego w Tarnowskich Górach, adaptacja budynku kotłowni dawnej kopalni Saturn w Czeladzi na centrum wspinaczkowe czy wyposażenie otwartego muzeum przemysłowego w nowym centrum Dąbrowy Górniczej - znalazły się wśród 15 projektów rewitalizacji obszarów miejskich z woj. śląskiego, które uzyskały blisko 310 mln zł wsparcia z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-27 (FESL).