Górnictwo: Stypendia od JSW dla 33 uczniów

1625225266 stypendia jsw

fot: JSW

Uroczystości wręczenia uczniom stypendiów ograniczono do symbolicznego spotkania z uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach

fot: JSW

GJastrzębska Spółka Węglowa po raz trzeci przyznała specjalne stypendia najlepszym uczniom szkół o profilu górniczym w regionie. Jak poinformowały służby prasowe JSW, w tym roku stypendia otrzymało 33 uczniów ze szkół w Knurowie, Jastrzębiu–Zdroju, Ornontowicach, Czerwionce–Leszczynach oraz w Pawłowicach. Nagrody specjalne trafiły do trzech najlepszych uczniów klas górniczych z każdej szkoły objętej porozumieniem o współpracy.

Wysokość stypendiów to: 1,5 tys. zł, 1 tys. zł oraz 800 zł. Podobnie jak przed rokiem, ze względu na pandemię koronawirusa, uroczystości wręczenia uczniom stypendiów ograniczono do symbolicznego spotkania z uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach. Stypendiami obdarowano sześciu uczniów tej szkoły - trzech uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia oraz trzech najlepszych uczniów Technikum Górniczego. Czeki oraz upominki wręczyli uczniom wiceprezes JSW ds. pracy i polityki społecznej Artur Wojtków oraz dyrektor KWK Budryk Zbigniew Czarnecki.

- Gratuluje Wam doskonałych wyników w nauce - zwrócił się do uczniów wiceprezes Artur Wojtków.

- Osiągnęliście najlepsze wyniki wśród ponad tysiąca uczniów z klas o profilu górniczym, nad którymi  patronat objęła Jastrzębska Spółka Węglowa. Szczególne gratulacje należą się Wojciechowi Bialucha, uczniowi trzeciej klasy technikum, który osiągnął najwyższą średnią (5,85) wśród wszystkich uczniów, którzy otrzymali w tym roku stypendium – powiedział wiceprezes. Na zakończenie spotkania  zapewnił, że w przyszłym roku program stypendialny będzie kontynuowany.

Wśród uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach oprócz Wojciecha Bialucha wyróżnieni zostali: Marek Ćmok, Marcin Ćmok, Damian Wojtaszek, Dariusz Widuch oraz Jakub Grzegorzyca.

Programem stypendialnym Jastrzębskiej Spółki Węglowej objętych jest ponad 1000 uczniów szkół o profilu górniczym. Dodatkowo od trzech lat JSW wyróżnia uczniów, którzy w danym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.