Górnictwo: Śląska Nagroda Jakości dla Ziemowita

1369135335 laur jakosci ziemowit rig

fot: RIG

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach nagrodziła kopalnię Ziemowit Śląską Nagrodą Jakości. Wyróżnienie odebrał dyrektor zakładu Piotr Niełacny

fot: RIG

Należąca do Kompanii Węglowej kopalnia Ziemowit znalazła się w gronie laureatów Konkursu Śląska Nagroda Jakości - dowiedział się portal górniczy nettg.pl z informacji przekazanych przez organizatora - Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Uroczyste wręczenia nagród konkursowych oraz certyfikatów Programu "Stawiamy na Jakość" odbyło się w poniedziałek (20 maja) w Chorzowie. Nagrodę dla kopalni odebrał dyrektor Piotr Niełacny. 

W gronie laureatów nagród zespołowych XV edycji poza kopalnią Ziemowit znaleźli się także: znaleźli się: Tauron Wytwarzanie, Zakłady Energetyki Cieplnej SA w Katowicach oraz Zespół Szkół Technicznych w Rybniku.

Ponadto zostały wręczone nagrody indywidualne. Ich laureatami zostali: Gabriela Lenartowicz - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Piotr Wojaczek - prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA oraz prof. dr hab. Wiesław Banyś - rektor Uniwersytetu Śląskiego

Z okazji jubileuszu 15-lecia, Honorową Śląską Nagrodą Jakości został uhonorowany wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk.

W trakcie gali zostały również wręczone certyfikaty Programu "Stawiamy na Jakość". Program skierowany jest do firm i organizacji, które mają wdrożony i certyfikowany system ISO i dla których nadrzędną ideą jest dbałość o jakość swoich usług i produktów oraz wdrożonych standardów zarządzania. Celem programu jest wyłonienie liderów jakości oraz ich promocja. Tegorocznymi laureatami Programu zostali: Śląskie Centrum Logistyki SA, "Barosz - Gwimet" Sp. z o. o., Urząd Miasta Bieruń, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu, Conbelts Bytom SA, Fabud WKB SA, Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. oraz Rudzka Agencja Rozwoju "Inwestor" Sp. z o.o.

Podczas gali, marszałek województwa śląskiego Mirosław Sekuła oraz prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeusz Donocik podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy województwem śląskim a Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach. Strategicznym celem porozumienia jest nawiązanie współpracy w zakresie rozwoju gospodarczego województwa śląskiego, jego promocji w kraju i za granicą oraz wsparcie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Ponadto porozumienie stanowi o promocji kultury i turystyki oraz o wymianie doświadczeń i umiejętności pracowników stron porozumienia.

Jedną z części uroczystości było wręczenie Laurów Umiejętności i Kompetencji osobom, które nie odebrały Lauru podczas gali, która odbyła się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu 19 stycznia 2013r.

Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji odebrał prezes Tauron Polska Energia Dariusz Lubera. Platynowy Laur w kategorii "Pro Publico Bono" otrzymał podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Dariusz Bogdan. Natomiast Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w kategorii kultura została uhonorowana kanclerz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Katarzyna Pleśniak.

W części artystycznej wystąpił zespół Jazzowy Buttercup, który uatrakcyjnił wieczór standardami muzyki amerykańskiej oraz polskiej we własnych jazzowych aranżacjach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak zagospodarować potencjał zlikwidowanej kopalni? Mają na to pomysł

Nieczynne szyby kopalniane zostaną wykorzystane jako system poboru i zatłaczania wód

Większość Polaków chce wyjechać na wakacje latem

Wyjazd na wakacje w lecie planuje 79 proc. Polaków, a połowa z nich nie opuści kraju - wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej i Travelist. Uczestnicy badania szacują, że koszt wyjazdu w tym roku na jedną osobę wyniesie od 1001 do 2000 zł.

Transformacja ciepłownictwa w kierunku niższych emisji, przy stabilnych cenach ciepła?

Zmniejszenie poziomu emisji dwutlenku węgla przez sektor ciepłownictwa przy zachowaniu bezpieczeństwa dostaw ciepła i akceptowalnych cen dla odbiorców - to główny cel projektu uchwały o strategii ciepłownictwa, którego założenia opublikowano we wtorek.

Znieśli zakaz budowy nowych elektrowni jądrowych

Szwajcarski parlament zatwierdził zniesienie zakazu budowy nowych elektrowni jądrowych, obowiązującego od 2017 r. Kraj reaguje na przewidywany wzrost zużycia energii elektrycznej i obawy o bezpieczeństwo dostaw, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Nie podjęto jednak jeszcze decyzji w sprawie ewentualnej budowy nowych bloków.