Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

30.97 PLN (-2.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

288.20 PLN (-1.97%)

ORLEN S.A.

130.50 PLN (+1.24%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.33 PLN (-1.67%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.16 PLN (-2.68%)

Enea S.A.

21.00 PLN (-0.28%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.30 PLN (+0.62%)

Złoto

5 141.31 USD (-0.33%)

Srebro

85.64 USD (+0.31%)

Ropa naftowa

98.61 USD (+1.79%)

Gaz ziemny

3.16 USD (-2.56%)

Miedź

5.87 USD (-0.19%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

30.97 PLN (-2.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

288.20 PLN (-1.97%)

ORLEN S.A.

130.50 PLN (+1.24%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.33 PLN (-1.67%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.16 PLN (-2.68%)

Enea S.A.

21.00 PLN (-0.28%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.30 PLN (+0.62%)

Złoto

5 141.31 USD (-0.33%)

Srebro

85.64 USD (+0.31%)

Ropa naftowa

98.61 USD (+1.79%)

Gaz ziemny

3.16 USD (-2.56%)

Miedź

5.87 USD (-0.19%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Górnictwo: pracują nad strategią dla branży

fot: Maciej Dorosiński

Poseł PiS Grzegorz Tobiszowski uczestniczy w spotkaniach występując z ramienia kandydatki na premiera Beaty Szydło

fot: Maciej Dorosiński

Kolejne z cyklu spotkań związanych z wypracowaniem programu dla górnictwa odbyło się w poniedziałek (31 sierpnia) - poinformował na swoim profilu facebookowym poseł PiS Grzegorz Tobiszowski, który uczestniczył w nim, występując z ramienia kandydatki na premiera Beaty Szydło.

W spotkaniu uczestniczyli też: prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej Janusz Olszowski, prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla Adam Gorszanów, prof. dr hab. inż. Krystian Probierz, dr inż. Zbigniew Rak oraz przewodniczący Regionu śląsko-dąbrowskiego NSZZ Solidarność Dominik Kolorz, przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność Jarosław Grzesik i ekspert Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Zbigniew Gidziński.

Prace nad strategią rozwoju polskiego górnictwa z udziałem m.in. związkowców i polityków PiS zainaugurowano 27 lipca w siedzibie Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność w Katowicach.

O tym, że strategia zostanie opracowana przy udziale związkowców, zdecydowano tydzień wcześniej, podczas spotkania szefów górniczych komisji zakładowych "S" z kandydatką PiS na premiera i posłanką tej partii Beatą Szydło.

Ustalono wówczas, że prace nad poszczególnymi elementami strategii prowadzone będą w ramach zespołów tematycznych. Zajmą się one zagadnieniami związanymi z pakietem klimatycznym, możliwością współpracy sektora górniczego z branżą energetyczną, prowadzeniem korzystnej dla państwa polityki przyznawania koncesji podmiotom ubiegającym się o możliwość prowadzenia eksploatacji węgla oraz budową sprawnego systemu sprzedaży węgla.

We wrześniu zespoły mają przedstawić konkretne rozwiązania.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nie takie hałdy straszne, jak je malują

Wokół hałd narosło wiele opowieści o tym, jak potrafią uprzykrzyć życie, jak bardzo trują i niszczą wszystko, co na nich rośnie. Nie zawsze jednak tak się dzieje.

Konflikt na Bliskim Wschodzie pokazał, że Europa nie ma autonomii energetycznej

Eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie ponownie uwidoczniła brak pełnego bezpieczeństwa energetycznego Europy - ocenili w opublikowanym w czwartek komentarzu analitycy Allianz Trade. W ich opinii, choć zależność Europy od rosyjskiego gazu uległa poprawie, jest to jednak zastąpienie jednej zależności inną.

1700 gmin nie wystąpiło o zaopiniowanie planu ogólnego związane z ochroną złóż kopalin

1,7 tys. gmin nie wystąpiło o zaopiniowanie planu ogólnego związane z ochroną złóż kopalin - wynika z danych ministerstwa klimatu. Zdaniem przedstawicieli resortu gminy nie zawsze uwzględniają występowanie kopalin na swoich terenach, ponieważ chcą je przeznaczyć pod budowę mieszkań.

Motyka1

Motyka: Jeśli rynek ropy nie będzie się stabilizował, możliwe decyzje ws. VAT na paliwa

Jeżeli sytuacja na rynkach ropy nie będzie się stabilizowała, to rząd będzie podejmował decyzje ws. działań podatkowych, także w zakresie VAT, które obniżą ceny paliw - przekazał w czwartek w Sejmie minister energii Miłosz Motyka.