Górnictwo: PeBeKa szuka nowych kierunków

1445009750 kulicki jacek pebeka pl

fot: pebeka.pl

- Rynki na Bliskim Wschodzie są bardzo atrakcyjne dla inwestycji, ponieważ znajdują się tam liczne złoża ceny surowców - uważa prezes PeBeKa Jacek Kulicki

fot: pebeka.pl

Prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń Jacek Kulicki uczestniczy w Iranie w rozmowach na temat rozwoju branży górniczej w tym kraju - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki. Celem wizyty jest nawiązanie współpracy z irańskimi partnerami. Rozmowy potrwają od 16 do 21 października.

Wizyta prezesa PeBeKa na Bliskim Wschodzie jest wynikiem rozpoczętych jesienią ubiegłego roku rozmów dotyczących współpracy pomiędzy Polską a Iranem, który posiada liczne złoża cennych surowców. Do tej współpracy zaproszono również spółki z Grupy KGHM Polska Miedź, w tym Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa. 14 września br. w siedzibie spółki odbyło się spotkanie z Raminem Mehmanparasatem, ambasadorem Iranu w Polsce, w trakcie którego zaprezentowano profile działalności oraz doświadczenia spółek z Grupy Kapitałowej.

- Obecna wizyta robocza w Iranie jest efektem tego spotkania i kolejnym krokiem na drodze do budowania współpracy w dziedzinie górnictwa - mówi prezes Jacek Kulicki.

- Rynki na Bliskim Wschodzie są bardzo atrakcyjne dla inwestycji, ponieważ znajdują się tam liczne złoża ceny surowców. Wraz z przedstawicielami innych spółek Grupy będziemy rozmawiać z partnerami irańskimi o możliwych kierunkach i zakresie przyszłej współpracy - dodał prezes.

Iran to nie jedyny kraj na Wschodzie, z którymi spółki KGHM budują relacje gospodarcze. W lipcu br. w Lubinie podpisano porozumienia w sprawie utworzenia klastra przemysłowego skupiającego się na wspólnym rozwijaniu technologii górnictwa skał twardych na obszarze Kazachstanu. Jednym z sygnatariuszy umowy z polskiej strony był prezes PeBeKa Jacek Kulicki, a także przedstawiciele dziewięciu innych spółek, m.in. KGHM Zanam, KGHM Cuprum, Bipromet. Efektem tego listu byłą obecność PeBeKa na targach Mining World Central Asia. Spółkę reprezentował w Ałma-Acie wiceprezes Adam Świgulski oraz dyrektor handlowy Robert Kozłowski.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.