Górnictwo: nowi dyrektorzy Wujka i Mysłowic-Wesołej w KHW

fot: ARC

Premie w KHW uzależnione są od wykonania przez kopalnię założonego planu wydobycia

fot: ARC

Zmiany na stanowiskach dyrektorów dwóch, należących do Katowickiego Holdingu Węglowego, kopalń - Mysłowice-Wesoła oraz Wujek przeprowadzono w piątek (17 czerwca) - potwierdził portalowi górniczemu nettg.pl Wojciech Jaros, rzecznik KHW.

Marka Pieszczka, który kierował Mysłowicami-Wesołą od jesieni 2014 r. po katastrofie górniczej, a wcześniej zarządzał kopalnią Wieczorek w KHW, zastąpił od piątku Jacek Szuścik.

Jacek Szuścik był ostatnio dyrektorem technicznym w mysłowickiej spółce Remagum, która świadczyła wyspecjalizowane usługi górnicze m.in. dla KHW. Ma 30 lat doświadczeń zawodowych w kopalniach Katowice, Boże Dary, Mysłowice, Wesoła i Wieczorek, był też wcześniej dyrektorem ds. technicznych w Biurze Zarządu KHW. "W całym środowisku górniczym znany jest przede wszystkim z doskonałych, opartych na konstruktywnym dialogu, relacji z pracownikami" - czytamy w dossier Jacka Szuścika na internetowej stronie firmowej Remagum.

W kopalni Wujek dyrektorem przestał być Adam Zelek. Jego obowiązki czasowo pełnił będzie Michał Paprotny, dotychczas naczelny inżynier i zastępca kierownika ruchu Wujka, a docelowo przyszły dyrektor kopalni zostanie dopiero wyłoniony.

Przypomnijmy, że od 9 czerwca w KHW pracuje nowy zarząd spółki z prezesem Tomaszem Cudnym.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pod tym względem Polska wypada lepiej niż Czechy, Węgry i Niemcy

Polska ma niski wskaźnik inwestycji brutto do PKB, ale pod względem inwestycji netto wypada bardzo dobrze - ocenił BNP Paribas. Z jego analizy wynika, że po uwzględnieniu amortyzacji Polska wypada lepiej niż inne państwa regionu, np. Czechy, Węgry i Niemcy.

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.