Górnictwo: Marcel przed Chwałowicami i Jankowicami

fot: Jarosław Galusek/ARC

Tak cieszyli się w momencie ogłaszania wyników reprezentanci kopalni Marcel, która triumfowała w zawodach o Puchar Prezesa Kompanii Węglowej

fot: Jarosław Galusek/ARC

+29 Zobacz galerię

Galeria
(32 zdjęć)

Zwycięstwem kopalni Marcel zakończyły się coroczne zawody o Puchar Prezesa Kompanii Węglowej w slalomie gigancie. Drugie miejsce zajęły Chwałowice, a trzecie - Jankowice. Imprezę zorganizowała Nadwiślańska Agencja Turystyczna w swoim ośrodku w Wiśle-Malince. O samych zawodach pisaliśmy tuż po ich zakończeniu, ale obiecaliśmy zdjęcia z ceremonii dekoracji.

W galerii: Dekoracja zwycięzców Pucharu Prezesa Kompanii Węglowej. Wisła - Malinka, 5 marca 2016 r. (zdjęcia: Jarosław Galusek - portal górniczy nettg.pl)

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Czy osoby, które odchodzą z górnictwa znajdą pracę? Ekspert: Jestem optymistą

Czy i w jakich branżach mogą znaleźć zatrudnienie osoby, które w najbliższych latach odejdą z górnictwa? Czy grożą nam społeczne problemy, które wywołała transformacja końca lat 90.? O tym w rozmowie z netTG.pl mówił prof. Robert Krzysztofik, geograf społeczno-ekonomiczny z Uniwersytetu Śląskiego.

Polska z jedną z najniższych długości życia zawodowego w UE

W 2025 r. osoba, która ukończyła w Polsce 15. rok życia, będzie obecna na rynku pracy przez 36 lat - wynika z danych przytoczonych przez Polski Instytut Ekonomiczny. To 7. najniższa długość życia zawodowego w Unii Europejskiej.

Prześwietlają węgiel dla JSW i łapią trucicieli. Czym zajmuje się to niezwykłe laboratorium?

Centralne Laboratorium Pomiarowo-Badawcze to jedno z największych specjalistycznych laboratoriów badawczych w Polsce. Funkcjonuje już od prawie 28 lat. Jego pracownicy każdego dnia obecni są w kopalniach, koksowniach, a często również w zakładach energetycznych. Wykonują pomiary środowiska pracy górników, zagrożeń naturalnych, opróbowania wysyłek węgla handlowego do odbiorców czy też badania próbek technologicznych wspomagających produkcję węgla i koksu. 

SRK podsumowała pierwsze półrocze 2026 r. Transformacja na wielu poziomach

Za każdą darowizną stoją nowe inwestycje, za projektami - rozwój gospodarki, a za doświadczeniem ze Śląska - rosnące zainteresowanie Europy. Pierwsze półrocze 2026 roku to dowód, że SRK skutecznie wyznacza kierunek przemian.