Górnictwo: Fundacja JSW przekazała oczyszczacze powietrza żłobkom i przedszkolom

1601556532 oczyszczacze jsw

fot: Mateusz Paszek/JSW

Przekazanie oczyszczaczy odbyło się w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju

fot: Mateusz Paszek/JSW

Fundacja JSW działająca przy Jastrzębskiej Spółce Węglowej przekazała w czwartek, 1 października, 80 oczyszczaczy powietrza publicznym żłobkom oraz przedszkolom. - poinformowały portal netTG.pl służby prasowe firmy. Urządzenia odebrali dyrektorzy placówek z miejscowości, na terenie których działa JSW.

Na akcję „Czyste powietrze dla przedszkoli w regionie - zakup oczyszczaczy powietrza” Fundacja JSW przeznaczyła prawie 50 tys. zł.

- Ta akcja jest wyjątkowo wartościowa i potrzebna, szczególnie w czasie obecnej pandemii. Na Śląsku w sezonie grzewczym mamy różną jakość powietrza, a te urządzenia mają znaczenie dla zdrowia naszych podopiecznych. Ponadto, mieliśmy w tej kwestii wiele sygnałów od rodziców i wychowawców - powiedziała dyrektor przedszkola „Złoty Dzwoneczek” w Mszanie Beata Tomanek, .

Obecni na uroczystości dyrektorzy palcówek oświatowych, wychowawcy, a także włodarze okolicznych miejscowości podkreślali, że akcja Fundacji JSW jest kolejnym projektem, który wychodzi naprzeciw potrzebom lokalnych społeczności.

- Zdrowie dzieci jest dla nas sprawą najważniejszą. Jesteśmy spółką, która działa na śląskiej ziemi i zależy nam na tym, aby jej najmłodsi mieszkańcy mieli z nami pozytywne skojarzenia - powiedział prezes Fundacji JSW i wiceprezes JSW Artur Dyczko.

- Dziś podarowaliśmy oczyszczacze powietrza, ale zawsze wsłuchujemy się w to, o czym mówią nam pracownicy oświaty. Dlatego inwestujemy w wyposażenie szkolnych pracowni, czy przedszkolnych placów. To dla nas inwestycja w przyszłość - dodał Dyczko. 

Uroczyste wręczenie oczyszczaczy to nie koniec akcji prowadzonej przez Fundację JSW. Fundacja ogłosiła konkurs dla przedszkolaków i podopiecznych żłobków publicznych, które otrzymały już oczyszczacze - na najlepszą pracę obrazującą, w jaki sposób przekazany sprzęt sprawdza się w placówce. Prace mogą zostać wykonane w dowolnej formie medialnej lub plastycznej. Nagrodą jest 20 oczyszczaczy powietrza.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.