Górnictwo: ekogroszek Karlik z PGG wyróżniony w międzynarodowym konkursie

1571222566 karlik5

fot: PGG

Targi Instal-System 2019 odbywały się w Bielsku-Białej

fot: PGG

Ekogroszek Karlik, czyli ekologiczne paliwo węglowe PGG przeznaczone do nowoczesnych kotłów V klasy i kotłów w standardzie Ecodesign, zostało wyróżnione w konkursie 56. Międzynarodowych Targów Budownictwa i 21. Targów Technik Grzewczych i Oszczędności Energii „Instal-System 2019”. Targi odbyły się w dniach 27-29 września w Bielsku-Białej.

Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej Ekogorszek Karlik, to jeden z flagowych produktów spółki. W konkursowej kapitule zasiadają specjaliści, przedstawiciele urzędów, instytucji oraz firm związanych z budownictwem. W opinii jurorów „Nagroda przyznana jednemu z  szerokiej gamy wysoko ocenianych produktów handlowych PGG SA powinna stanowić dla PGG SA zachętę do dalszych działań, mających na celu doskonalenie oferty produktowej szczególnie tej kierowanej na rynek komunalno-bytowy”. Oceniając Ekogoroszek Karlik zwrócono również uwagę na „niestandardowy charakter aktywności rynkowej PGG, w której potrzeby społeczeństwa łączone są z jakże ważnymi dziś celami ekologicznymi”.

W tym roku Międzynarodowe Targi Budownictwa, Technik Grzewczych i Oszczędności Energii „Instal-System 2019” w Bielsku-Białej odbywały się pod honorowym patronatem: Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Energii, Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

"Ekogroszek Karlik jest węglem o wysokiej wartości opałowej pow. 26 MJ/kg, a  charakteryzują go regularne uziarnienie (od 6 do 25 mm), niska zawartość popiołu (3-9 proc.) i wilgoci (5-12 proc.). Produkowany w ZPE Ekogroszek Karlik sprzedawany jest jak każdy produkt masowy luzem, ale istnieje również możliwość zakupu tego paliwa w big bagach o wadze jednej tony, lub w workach zawierających 25 kg tego nowoczesnego paliwa węglowego. Dystrybucja Karlika realizowana jest tradycyjnymi kanałami dostaw węgla do klientów również przez sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej z dostawą do klienta" - można przeczytać w komunikacie spółki.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.